Hava Durumu

ÖĞRENCİLERİN KARNELERİNİ EROL VE TUTUK VERDİ

Yalova’da 54 bin 693 öğrenci ve 3 bin 715 öğretmen 2022-2023 eğitim ve öğretim yılının çalan son ders zili ile 3 ay sürecek yaz tatiline başladılar. Mazlum Palabıyık İlkokulu’nda düzenlenen programda öğrenciler karnelerini Yalova Valisi Muammer Erol ve Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk’un elinden aldılar

Haber Giriş Tarihi: 16.06.2023 14:23
Haber Güncellenme Tarihi: 16.06.2023 14:23
https://www.yalovahayat.com/
ÖĞRENCİLERİN KARNELERİNİ EROL VE TUTUK VERDİ

2022-2023 eğitim ve öğretim yılının sona ermesi dolayısıyla Mazlum Palabıyık İlkokulu’nda bir program düzenlendi. Programa Yalova Valisi Muammer Erol, Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, Yalova Emniyet Müdürü Salih Gözüm ve il protokolü katıldı. Vali Erol okula gelişinde öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılandı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe yaptı. 2022-2023 yılının öğrencilerin akademik ve sosyal gelişimleri anlamında dolu dolu bir yıl olduğunu ifade eden Akmeşe, “Eylül ayında büyük heyecan ve mutlulukla başlatmış olduğumuz 2022-2023 eğitim ve öğretim yılını bugün sona erdirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Elbette eğitim dediğimiz mesele bir varış noktası değil, bir yolculuktur. Bir bitiş yeni başlangıçlara da vesile olacaktır. Bu eğitim ve öğretim yılı boyunca gerek paydaşlarımızla, gerek veli ve öğretmenlerimizle ve bize destek veren tüm kurumlara teşekkür ediyorum. 2022-2023 eğitim ve öğretim yılı boyunca akademik ve sosyal tabanlı çalışmaları birlikte yürüttük. Tübitak’tan Teknofest’e ve Erasmus’a kadar yerel, ulusal ve uluslararası birçok projeyi de birlikte yürüttük. Bir yandan da öğrencilerimize değerler eğitimi noktasında onlara katkı sunmaya çalıştık. Okullarımızın fiziki kapasitelerini arttırmaya yönelik çalışmalarımıza da bu dönemde hız verdik ve okullarımızı bakım ve onarımdan geçirdik. Yaz döneminde öğretmen ve öğrencilerimiz elbette dinlenecekler. Bunu hak ettiler. Ancak biz Milli Eğitim yöneticileri olarak okullarımızı bir sonraki döneme hazırlamak, yeni yatırım planlamalarını hayata geçirmek, okullarımızın bakım ve onarım çalışmalarını sürdürmek anlamında çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Ben bu vesile ile öğrenci, öğretmen ve velilerimize teşekkür ediyorum. 2022-2023 eğitim öğretim yılının bitmesi nedeni ile hepinize iyi tatiller diliyorum” dedi.
Konuşmanın ardından yıl içerisinde düzenlenen yerel ve ulusal yarışmalarda dereceye giren okulların öğrencilerine ödüllerini Yalova Valisi Muammer Erol, Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe ve Yalova Emniyet Müdürü Salih Gözüm takdim ettiler.
Sınıfları da ziyaret eden Yalova Valisi Muammer Erol, Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, Yalova Emniyet Müdürü Salih Gözüm ve protokol mensupları burada öğrencilere karnelerini dağıttılar.
2023-2024 eğitim ve öğretim yılı 3 ay sürecek olan yaz tatilinin ardından 11 Eylül 2023 Pazartesi günü çalacak ilk ders zili ile yeniden başlayacak.


HABER/Hilal Baldemir

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.