Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“Neleri doğru neleri eksik yaptık masaya yatıracağız”

Mahalli idareler seçiminde elde edilen sonucun değerlendirmesini yapmak üzere bir basın toplantısı düzenleyen AK Partili yöneticiler basının karşısına çıktı. AK Parti İl Başkanı Umut Güçlü, AK Parti Milletvekilleri Ahmet Büyükgümüş ve Meliha Akyol ile Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk’un katıldığı toplantının açılış konuşmasını AK Parti Yalova İl Başkanı Umut Güçlü yaptı

Haber Giriş Tarihi: 02.04.2024 16:06
Haber Güncellenme Tarihi: 02.04.2024 16:06
Kaynak: Yalova Hayat
“Neleri doğru neleri eksik yaptık masaya yatıracağız”

Mahalli idareler seçiminde elde edilen sonucun değerlendirmesini yapmak üzere bir basın toplantısı düzenleyen AK Partili yöneticiler basının karşısına çıktı. AK Parti İl Başkanı Umut Güçlü, AK Parti Milletvekilleri Ahmet Büyükgümüş ve Meliha Akyol ile Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk’un katıldığı toplantının açılış konuşmasını AK Parti Yalova İl Başkanı Umut Güçlü yaptı. Seçimde ortaya çıkan sonucu daha detaylı olarak değerlendireceklerini ifade eden Güçlü, “Yerel seçim geride kaldı. Vatandaşlarımız sandıkta kararını verdi. AK Parti olarak tam kadro sahadaydık. Vekillerimizle, adaylarımızla ve teşkilatımızla Yalova’yı karış karış dolaştık. Ardından sandığa gittik. Ortaya çıkan bir sonuç var. Biz bunun değerlendirmesini mutlaka yapacağız. Ben öncelikle Yalova’daki tüm seçmenlere çok teşekkür ediyorum. Sakin ve demokratik bir seçim yaşadık. Yalova’da halkın oyları ile seçilmiş öncelikle Cumhur İttifakı ve AK Parti’nin adaylarına elimizden gelen tüm desteği vereceğiz. Milletin oylarıyla seçilmiş diğer adaylara da milletin hayrına olan her çalışmalarında destek vereceğiz.
Buradan Mustafa Başkanımıza da ortaya koyduğu hizmetlerden dolayı çok teşekkür ediyorum. Yalova’da dokunmadık insan bırakmadı. Herkesin hizmetine koştu. Yalova’ya makro yatırımlara öncülük etti. Bize bu yatırımların onur ve gururunu yaşattı” dedi.
“Millet iradesine saygılıyız”
AK Parti İl Başkanı Umut Güçlü’nün ardından söz alan AK Parti Yalova Milletvekili Meliha Akyol ise sandıktan çıkan sonuca saygılı olduklarını ifade etti. Seçim sürecinde herhangi bir olumsuzluk yaşanmamasının da mutluluk verici olduğunu dile getiren Akyol, “Çok farklı bir seçimi geride bıraktık. Ama biz her zaman milletin iradesine saygı gösterdik, göstermeye de devam edeceğiz. Bu süreçte herhangi bir olumsuzluk yaşanmamasından mutluyuz. Bundan sonra dersimizi daha iyi çalışacağız. Kazanan tarafı da kutluyoruz. Yalova’nın hayrına olan her konuda destek vermeyi sürdüreceğiz” diye konuştu.
“Önümüzdeki nesiller hayırla yâd edecek”
Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk’un zor bir dönemde Yalova Belediye Başkanlığı görevini önce vekaleten ardından da asaleten devraldığını dile getiren AK Parti Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, Tutuk’a teşekkür etti. Tutuk döneminde Yalova’ya makro ölçekli yatırımların başladığına vurgu yapan Büyükgümüş, “Belediye Başkanımız Mustafa Tutuk çok zor bir dönemde Yalova Belediye Başkanlığı gibi önemli bir görevi devraldı. Bu süreçte Yalova’mıza önemli hizmetlerin kazandırılması noktasında da büyük mücadele verdi. Sadece Yalova Belediyesi hizmetleri değil, önemli devlet yatırımlarının ilimize getirilmesi noktasında da projelere liderlik etti. Sadece ana isale hattının yenilenmesine yönelik olarak ortaya koyduğu emek ve yapılan bu yatırım, Yalova’nın önümüzdeki nesillerinde her zaman hayırla yâd edilecektir” diye konuştu.
“Neleri doğru neleri eksik yaptık masaya yatıracağız”
Kazandıkları seçimlerde neleri doğru geride kaldıkları seçimde ise neleri eksik yaptıklarını mutlaka masaya yatıracaklarına değinen Büyükgümüş, “Bu seçim sonuçları bizim arzu ettiğimiz gibi olmadı. Bunun hızlıca değerlendirmelerine yönelik tespitleri il başkanımızın nezaretinde yapmaya başladık. Bayram vesilesi ile hem ilçe ve hem de beldelerimizi ziyaret edecek ve buralarda da teşkilat mensuplarımızla istişarede bulunacağız. 14 seçim bölgesinde sonuçları değerlendireceğiz. Kazandığımızda neleri doğru yaptık, geride tamamlayınca neleri eksik yaptık hepsini masaya yatıracağız.” dedi.
“Termal Türkiye’de en fazla oy oranı alan ilçe oldu”
Seçimlerde Termal Belediyesi ve Termal Belediye Başkanı H. Sinan Acar’a da özel olarak teşekkür eden AK Parti Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, Termal’in AK Parti’nin Türkiye genelinde en yüksek oranda oy aldığı ilçe olduğunu dile getirdi. Büyükgümüş açıklamasında, “Şu an itibarı ile Termal, Armutlu ilçelerimizde ve Tavşanlı beldemizde seçimi kazandık. Esenköy ve Teşvikiye beldelerinde de Cumhur İttifakı adayları yine ipi göğüslediler. Buradan özellikle Termal Teşkilatımıza özel olarak teşekkür etmek istiyorum. Termal teşkilatımızı ve H. Sinan Acar Başkanımızı yürekten kutluyorum. Orada sadece belediyeyi ve 2 İl Genel Meclisi üyeliğini kazanmakla kalmadılar, bizim tespitlerimizle AK Parti’nin Türkiye’de aldığı en yüksek oy oranına imza attılar. Allah onların gayretini ve emeğini her zaman var etsin.” sözlerine yer verdi.
“Elimizi taşın altına koyacağız”
Gerek AK Parti ve gerekse MHP’nin kazandığı belediyelerde hizmet üretmeye devam edeceklerine dikkat çeken Büyükgümüş, “Buralarda belediyelerimiz eli ile halkımıza hizmet etmeye ve eserler kazandırmaya devam edeceğiz. Resmileşmese de kesin sonuçlara bakıldığında İl Genel Meclisi’nde de çoğunluk AK Parti’de. Burada da köylerimize ve kırsal kalkınmaya yönelik hizmetlerimizi sürdüreceğiz. Partimizin muhalefette olduğu belediye meclislerinde ise halkın yararına olan her hizmette elimizi taşın altına koyacağız. Artık seçim dönemi geride kaldı. Artık önümüzde bir hizmet dönemi var. İlimizde büyük kamu yatırımlarımız var. Barajlarımız, çevre yolumuz, dere ıslahlarımız gibi bakanlıklarımız tarafından yürütülen makro projelerimiz var. Bunları da en kısa sürede hayata geçirmek için başkanımız riyasetinde gerekli tüm mücadeleyi vereceğiz. Biz bu işe her zaman bir dava olarak baktık.” dedi.
“Vatandaşımızın söylemek istediğini anladık”
Seçimde çıkan sonuçla vatandaşın kendilerine ne söylemek istediğini anladıklarına da değinen AK Parti Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, “Biz halkın genel seçime oranla daha az gitmesini de değerlendiriyoruz. Bunun nedenleri nedir çalışıyoruz. Biz AK Parti olarak vatandaşımız ne söylediyse biz bunu anlayan, algılayan ve siyasetine o şekilde yön veren bir partiyiz. Bizim siyasetimizdeki tek pusulamız halkın kanaatleridir. Her seçimde olduğu gibi vatandaş ne dediyse ve anlatmak istemişse AK Parti olarak bunu aldık ve başımızın üzerine koyduk. Siyasetimizi de o şekilde şekillendireceğiz.” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: Yalova Hayat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.