Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Mehmet Gürel, Yalova Belediye Başkanlığı görevini devraldı

CHP’den Yalova Belediye Başkanı olarak seçimi kazanan Mehmet Gürel, Yalova Belediyesi’nde gerçekleştirilen devir teslim töreni ile görevine resmen başladı. Gürel, Yalova Belediye Başkanlığı görevini Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Naim Ardıç’tan devraldı

Haber Giriş Tarihi: 05.04.2024 18:02
Haber Güncellenme Tarihi: 05.04.2024 20:24
Kaynak: Yalova Hayat
Mehmet Gürel, Yalova Belediye Başkanlığı görevini devraldı

Mahalli idareler seçimlerinde Yalova Belediye Başkanı seçilen ve birkaç gün önce Yalova Adliyesi’nde mazbatasını alan Yalova Belediye Başkanı Mehmet Gürel, Yalova Belediyesi’nde düzenlenen törenle görevi aldı.

Gürel, belediyeye alkışlar eşliğinde girdi. Gürel’e ailesi de eşlik etti. CHP Yalova İl Başkanı Erdem Doğancı, CHP Yalova Milletvekili Tahsin Becan, partilileri ve ailesi birlikte basının karşısına geçen Gürel, şeffaf, vizyoner ve adil bir yönetim ortaya koyacaklarını dile getirdi. İlk işlerinin Yalova Belediyesi’nin idari ve mali yapısını denetlemek olacağının altını çizen Gürel, “Bugün Yalova Belediye Başkanlığını resmi olarak devralıyorum. İnşallah bundan sonraki süreçte iyi çalışmalar yapacağız. Belediyeyi olabildiğince şeffaf, çağdaş, vizyoner ve adil bir şekilde yöneteceğiz. Bu seçimi biz CHP olarak kazansak da yalnız değildik. Bu seçim tüm cumhuriyetçi, demokrat, sağcı, solcu Yalova halkı ile birlikte kazanıldı. Bunda sonra da Yalova’nın yönetimini aynı mantıkla sürdüreceğiz. Belediye başkanı olarak ben, Yalova halkının hepsinin emrindeyim. Yalova Belediyesi’nde her hangi gizli saklı bir şey olmaz. Bundan sonra daha da şeffaf bir yönetim tarzı oluşacak. Liyakate dayalı bir sistem kuracağız. Özellikle 3-4 gündür belli çalışmalar yapıyoruz. İdari ve mali açıdan belediyemizin denetlenmesini resmi makamlardan da talep edeceğiz. Dün itibarı ile de Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası ile mali anlamda mali durumun bir röntgenini çıkartmak için denetleme anlaşması yapıldı. Bundan sonra olabildiğince çok bilgiyi Yalova kamuoyu ile paylaşacağım” dedi.
 

“BELEDİYENİN 1,5 MİYAR TL BORCU VAR”
 

Konuşmasında Yalova Belediyesi’nin borçları ile ilgili de bilgi veren Gürel, “Yalova Belediyesi’nin 1,5 miyar TL borcu var. Geçenlerde 1 milyar 207 TL diye açıkladığım borç, ocak, şubat ve mart aylarını da kattığımızda 1,5 milyar TL’yi geçmiş durumda. Bunun çok detaylı halini kamuoyu ile de paylaşacağım. Belediyemizin bu borcunun 500 milyon TL’lik kısmı ana isale hattının borcu. Onu çıkartırsak bile 1 milyar TL gibi bir borç var. Bu borcun 190 milyon TL’si piyasaya olan borçlardır. Belediyemizin personelinin bu aylık maaş ve ikramiye gideri 71 milyon TL’dir. Belediyemizin kasasında ise 2 milyon TL para var. Buna 38 milyon TL İller Bankası payı da eklendiğinde kasamızda 40 milyon TL gibi bir para mevcut. Ama 71 milyon TL de personel maaş ve ikramiye ödemesi mevcuttur” diye konuştu.
 

“PROJELERİMİZ HAYATA GEÇECEK”
 

Başkanı Mehmet Gürel, “Projelerimizi, halkımız vaat ettiğimiz her şeyi de zaman içerisinde hayata geçireceğiz. Bu konuda herkesin içi rahat olsun. Yalova halkı bize güvensin. Hiç kimsenin yüzünü kara çıkartmayız. Bizim aklımıza gelen her şeyi, Yalova’nın faydasına ortak akılla oluşturulacak olan her projeyi el birliği ile yapacağız. Yalova halkı hangi görüşten olursa olsun Yalova Belediyesi’ne güvenecek. Duruşumuz böyle olacak” diye konuştu.

“DEDİKODULARA İNANMAYIN”
Yalova Belediyesi’nden işçi çıkartılacağı yönünde bir takım dedikoduların dolaştığını ifade eden Gürel, “Çalışanlarımızla ilgili de birçok dedikodu dolaşıyor. Bunlar yalan. Belediye başkanı olarak benim ağzımdan çıkmamış hiçbir söz talimat değildir. Hiçbir söz de uygulama niyeti değildir. Çalışmalarımız aynı şekilde devam edecek.

Herkesin içi rahat olsun. Yalova Belediyesi emin ellerdedir. Yalova’ya hizmet aşkı ile görevi devraldık” şeklinde konuştu.

Kaynak: Yalova Hayat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.