Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Mayıs’ın son haftasında Yalova’da 1009 kişi randevusuna gitmedi

Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi 27-31 Mayıs tarihleri arasında yapılan poliklinik hizmetlerinin istatistik verilerini açıkladı; mayıs ayının son haftası toplamda 1009 kişi almış olduğu hastane randevusuna gitmedi.

Haber Giriş Tarihi: 06.06.2024 11:18
Haber Güncellenme Tarihi: 06.06.2024 11:18
Kaynak: Murat Can Aytemur
Mayıs’ın son haftasında Yalova’da 1009 kişi randevusuna gitmedi

Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi, haftalık randevu sayısı ve randevusuna gelmeyen vatandaşların istatistik verilerini, her hafta vatandaşlar ile paylaşmaya devam ediyor. Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi Poliklinik Hizmetlerinin istatistik verilerine bakarak; 27-31 Mayıs tarihleri arasında 1009 kişinin randevusunu iptal etmeyip, hastanede bulunmadığı görüldü. Acil Servis Hizmetlerinde ise bu 5 günlük süreçte muayene sayısı 4650 kişiyi buldu. 13 Mayıs Pazartesi günü itibarıyla uygulamaya geçirilen onaylı randevu sistemi ile boş kalan kapasite, hizmet bekleyen hastalar için değerlendirildi. Yalova’da böylelikle randevuya gelmeyen hastaların istatistik verilerinde bu hafta düşüş yaşandı.

27 Mayıs- 31 Mayıs tarihleri arasında yapılan poliklinik hizmetlerinin istatistik verilerine göre 5 gün içerisinde MHRS için ayrılan 10229 kişilik kapasite içerisinde, MHRS uygulamasından 9601 kişi hastane randevusu aldı. Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin paylaştığı tabloya göre; Toplamda 24.676 kişinin muayene edildiği, ancak 1009 kişinin randevu saatinde hastaneye gitmediği ortaya çıkıyor. En çok randevu alınan bölümün İç Hastalıkları Bölümü olduğu belirtilirken, bu bölüme 1716 kişinin randevu aldığı, ancak 97 kişinin randevusuna gitmediği kaydedildi.

Murat Can Aytemur

 

 

Kaynak: Murat Can Aytemur

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.