Hava Durumu
hayat bankası

Karaçam, herkesi afet eğitimi almaya davet etti

Yalova Mahalle Afet Gönüllüleri Derneği (MAG- DER) Başkanı Sabri Karaçam, dernek çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini söyleyerek, vatandaşları bilinçli olmaya davet etti.

Haber Giriş Tarihi: 07.08.2023 09:15
Haber Güncellenme Tarihi: 07.08.2023 09:15
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.yalovahayat.com/
Karaçam, herkesi afet eğitimi almaya davet etti


Yalova Mahalle Afet Gönüllüleri Derneği (MAG-DER) sertifikalı afet bilinç eğitimlerine devam ediyor. Yalova’ya yeni gönüllülerin kazandırıldığını söyleyen MAG-DER Başkanı Karaçam, deprem sonrasında ilk 72 saatin çok önem arz ettiğini belirterek, vatandaşları duyarlı olmaya davet etti.
Karaçam, yaptığı açıklamada, “İlk hedefimiz halkı afet öncesi ve sonrası için bilinçlendirmek, afete hazırlık ve afet anında göstermeleri gereken davranış şekilleri açısından bilgilendirmektir. İsteyen ailelere, topluluklara gidip yerinde temel afet eğitimlerimizi veriyoruz. Eğitimlere katılan her bireye katılım sertifikalarını takdim ediyoruz. Çare sizsiniz. Eğer örgütlenmez deprem öncesinde sırasında ve sonrasında neler yapmanız gerektiğini bilmezseniz, çaresiz kalırsınız. Seyirci değil katılımcı olalım." dedi.
2023 yılında afet eğitimi almış insan sayısını arttırmak istediklerini de dile getiren Başkanı Sabri Karaçam, "Afete hazırlık, herkesin kolaylıkla atabileceği ve atması gereken seri bir küçük adımın toplamından başka bir şey değildir. Hazırlık bir gecede yapılmaz ve asla tamamlanmaz. Ancak atılan her küçük adım önemlidir. 2023 yılı içerisinde bireyler için güvenli yaşam eğitimiyle eğitim görmüş insan sayısını yükseltmek istiyoruz. Bunun için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Sivil toplum örgütlerine, okullarda öğretmen ve öğrencilere bu eğitimler kesintisiz bir şekilde verilecektir. Hedefimiz Yalova’da tüm vatandaşlarımızın bu eğitimden geçmesidir. Eğitimlerde MAG yapılanmasıyla ilgili bilgiler verilmektedir” diye konuştu. 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.