Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

İYİ Parti Yalova Teşkilatı Gençlik ve Kadın Politikaları Başkanı Ünzile Yüksel

İYİ Parti Yalova Teşkilatı Gençlik ve Kadın Politikaları Başkanı Ünzile Yüksel, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayınladı. Yüksel, Atatürk’ün kadınları anlatırken söylediği ‘Dünyada her şey kadının eseridir’ sözünü hatırlatarak, kadınların güçlü olduğunu ve haklarını savunmaya devam edeceklerini belirtti

Haber Giriş Tarihi: 08.03.2024 11:42
Haber Güncellenme Tarihi: 08.03.2024 11:42
Kaynak: Yalova Hayat
İYİ Parti Yalova Teşkilatı Gençlik ve Kadın Politikaları Başkanı Ünzile Yüksel

İYİ Parti Yalova Teşkilatı Gençlik ve Kadın Politikaları Başkanı Ünzile Yüksel, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Mesajında, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu lideri Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kadınları anlatırken söylediği ‘Dünyada her şey kadının eseridir’ sözünü vurgulayan Yüksel, kadınların şefkat dolu, merhametli, güçlü ve her şeye layık olduğunu ifade etti.

Yüksel, mesajında şu sözlere yer verdi; “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu lideri Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, biz kadınları anlatırken ‘Dünyada her şey kadının eseridir’ diyerek kadınların ne kadar güçlü olduğunu vurgulamıştır. Evet; biz şefkat dolu, merhametli, güçlü olduğumuzu, dahası her şeye layık olduğumuzu biliriz. Keşke Atamızın o günkü vizyonu bugün layıkıyla anlaşılabilseydi. O zaman ne savaşlar ne de ölümler olurdu. Biz ‘kadınlar’ biliyoruz ki çıkardığımız her ses yankı bulacaktır. Haykırışlarımızla dünyayı daha yaşanabilir, daha müreffeh bir yere dönüştürebiliriz. Biz kadınlar en derin denizde yüzebilir, en yüksek zirveye tırmanabiliriz. Biz her türlü zorluğun üstesinden gelebiliriz. Bizlerin en büyük arzusu kadınlara eşit fırsatlar tanınması, özgür olmamız, saygıya layık olduğumuzun bilinmesidir. Adaletli bir yaşamı hak ediyoruz. En önemli hakkımız ‘yaşam hakkı’ için dahi maalesef çok büyük mücadeleler veriyoruz. Kendilerinde kadını öldürmeyi hak gören bir zihniyet ile hâlâ bu yüzyılda bile karşı karşıyayız. Kadınların yaşam hakkı dışında en çok mücadele etmek zorunda olduğu; siyasal ve eşit temsil, eşit işe eşit ücret, kız çocuklarının eğitim hakları bile çok görülüyor. Maalesef ülkemizde bu zor ve ağır mücadeleyi kadınlar olarak hâlen yapmak zorunda kalsak da bu mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğiz. Kadınlar olarak bizler ekonomik özgürlüğümüz olmadan var olamayız. Güçlü Türkiye için güçlü kadın şarttır. O nedenle çıkış noktası Dünya Emekçi Kadınlar Günü olan 8 Mart Dünya Kadınlar Günümüz hiçbir ayrım gözetmeksizin tüm kadınlar nezdinde kutlu olsun.  Kurucu Genel Başkanı bir kadın olan ve daha kuruluş aşamasında kadınların siyasi hayatta varlığı için mücadele eden İYİ Partili kadınlar olarak bu yolda mücadelemizi gururla sürdüreceğiz.”

Kaynak: Yalova Hayat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.