Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“İsrail’i boykot Müslümanların görevi olmalıdır”

GÖNÜLDER İsrail’in Gazze’de sürdürdüğü insanlık dışı saldırıları Yalova Merkez Cami’nde cuma namazı sonrasında düzenlenen protesto ve basın açıklaması ile lanetledi. GÖNÜLDER adına açıklamayı okuyan Hacı Ömer Anlayışlı, “Gazze'yi unutmamak, unutturmamak için boykota devam etmek biz Müslümanların görevi olmalıdır” dedi

Haber Giriş Tarihi: 16.03.2024 00:02
Haber Güncellenme Tarihi: 16.03.2024 00:02
Kaynak: Yalova Hayat
“İsrail’i boykot Müslümanların görevi olmalıdır”

İsrail’in Filistin halkına yönelik Gazze’de sürdürdüğü eli kanlı saldırılar Yalova’da bir kez daha lanetlendi. Merkez Cami’nde cuma namazı sonrasında GÖNÜLDER tarafından bir basın açıklaması ve protesto eylemi gerçekleştirildi. GÖNÜLDER tarafından yapılan açıklamayı Hacı Ömer Anlayışlı okudu. Gazze’de 7 Ekim 2023 tarihinden bu güne kadar gerçekleşen saldırılarda 30 binin üzerinde masum sivilin hayatını kaybettiğini dile getiren Anlayışlı, “Uzun bir süredir vahşetin temsilcisi Siyonist İsrail tarafından esir alınan kutsal mabedimiz Kudüs’te zulüm devam ederken, zulmün sınırları Gazze’yle birlikte daha da genişledi. 7 Ekim’den bu yana katil İsrail’in saldırıları sonucu Gazze’de 30 binin üzerinde insan katledildi, 70 binin üzerinde de insan yaralandı. ‘Medeniyet timsali’ olarak bilinen Batı, bu soykırıma sessiz kalıyor. Yakın bir geçmişe kadar üç semavi dinin halkları tarafından barış ve sükûnetin hüküm sürdüğü topraklarda artık kan ve gözyaşı ayırt edilemeyecek düzeylere ulaşmış durumdadır. Barışı, huzuru ve istikrarı temin edebilmek için var gücüyle çalışan biz Müslümanlara yapılan bu saldırıların hiçbir izahı ve açıklaması bulunmamaktadır. Dünyanın gözleri önünde savunmasız insanların, çocukların, kadınların, yaşlıların katledilmesini seyretmeyeceğiz. Bu soykırıma doğrudan ya da dolaylı destek verenleri hoş görmeyeceğiz. Bombaların ardı ardına patladığı, silah seslerinin son bulmadığı, çocuk ve kadın feryatlarının dinmediği topraklarda huzur içerisinde yaşayabileceğini sanmakta olan terör devleti İsrail, kirli planlarına erişemeden yok olup gidecektir. Ancak bu soykırımlar bizleri korkutamayacak. Bir ölüp, bin dirileceğiz” dedi.
Basın açıklaması ve protestoya destek vermek için alanda toplanan vatandaşlar ise sık sık sloganlar atarak İsrail’i lanetlediler.

Kaynak: Yalova Hayat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.