Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

İŞKUR’dan iş yerleri ile mesleki eğitim iş birliği

Yalova’da mesleki eğitimin yaygınlaştırılması ve buna dayalı istihdamın arttırılmasına yönelik çalışmalar İŞKUR tarafından titizlikle sürdürülüyor. İşletme ziyaretleri gerçekleştiren İŞKUR Yalova İl Müdürü Erhan Dede ise sürdürülen programlar ve teşvikler hakkında işverenleri bilgilendiriyor

Haber Giriş Tarihi: 23.08.2023 12:22
Haber Güncellenme Tarihi: 23.08.2023 12:22
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.yalovahayat.com/
İŞKUR’dan iş yerleri ile mesleki eğitim iş birliği

Yalova Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, istihdamın korunması ve işverenler ile mesleki eğitim ve istihdam alanında iş birliği amacıyla iş yeri ziyaretlerine devam ediyor. Bu kapsamda son olarak İŞKUR İl Müdürü Erhan Dede tarafından Orkay Mühendislik firması ziyaret edildi.
İş yeri yetkilileri ile yapılan görüşmeler hakkında açıklamalarda bulunan İŞKUR İl Müdürü Erhan Dede, Orkay Mühendislik bünyesinde yer alan İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından koordine edilen eğitimleri yerinde gördüklerini söyledi. Dede, “Bu merkez bünyesinde gerek beyaz yaka eğitimleriyle gerekse mavi yaka eğitimleriyle üretimin her aşamasında görev alabilecek bilgi ve beceriye sahip profesyonel çalışanlar yetiştirmek üzere mesleki eğitimler düzenlediklerini ifade ettiler. Biz de İŞKUR olarak mesleki eğitim alanında nitelikli işgücü yetiştirmek bizim temel görevlerimizin başında gelmektedir. İşveren ve iş arayanlarımızın talebi doğrultusunda her zaman bu alanda işbirliğine hazırız” dedi.

Dede, ayrıca işyerlerine yönelik aktif istihdam program teşviklerinin devam ettiğini belirterek, bu dönemde işbaşı eğitim programları ve istihdam garantili mesleki eğitim kursları ile yine işveren ve iş arayanlarının yanında olmaya devam ettiklerini kaydetti. Dede, “İşbaşı eğitim programları sayesinde işsiz vatandaşlarımız mesleki deneyim kazanırken, işverenler de nitelikli eleman bulabiliyorlar. Ayrıca katılımcılara günlük cep harçlığı ve sigorta primi ödüyoruz. Mesleki eğitim kurslarımızda ise mesleği olmayanlara veya mesleki becerilerini geliştirmek isteyenlere ücretsiz olarak kurs veriyoruz. Kurs sonunda katılımcılara sertifika veriyoruz. Bu sertifikalar sayesinde katılımcılar daha kolay istihdam edilebiliyorlar” diye konuştu.

Orkay Mühendislik yetkilileri ise İŞKUR’un sunduğu teşvik ve desteklerden memnun olduklarını belirttiler.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.