Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

İİMEK 2024’ün ilk toplantısını yaptı

Yalova il İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu (İİMEK) toplantısı Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda 2023 yılı çalışmaları masaya yatırılırken 2024 yılında hayata geçecek proje ve eğitimler ise kurul üyelerine anlatıldı. Yalova’da, istihdam ve mesleki eğitim konularında alınacak kararları belirlemek

Haber Giriş Tarihi: 30.01.2024 16:14
Haber Güncellenme Tarihi: 30.01.2024 16:14
Kaynak: Yalova Hayat
İİMEK 2024’ün ilk toplantısını yaptı

Yalova’da, istihdam ve mesleki eğitim konularında alınacak kararları belirlemek üzere İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Yalova Valiliği Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya’nın başkanlık ettiği toplantıya
Yalova Belediyesini temsilen Başkan Yardımcısı Naim Ardıç, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cemil Demiryürek, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Erhan Dede, İl Milli Eğitim Müdürü: Halil İbrahim Akmeşe, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ümit Yılmaz, İl Sanayi ve Teknoloji Müdürü Aydın Bakoğlu, İl Ticaret Müdürü Alparslan Tunalı, İl Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Mustafa Bozkurt, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu Temsilcisi: Orhan Çelebi, TÜRK-İŞ Temsilcisi: Murat Şahin, HAK-İŞ Temsilcisi: Nebi Karagöz, MARKA Temsilcisi: Murat Özkan, Yalova Üniversitesini temsilen Prof. Dr. H.Yunus Taş, Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Temsilcisi Murat Arslanhan ve Yalova Girişimci Kadınlar Derneği temsilen Oya Akbulut katıldı.

Toplantıda, 2023 yılında alınan kararlar doğrultusunda yapılan çalışmaların değerlendirilmesi ile başlandı. Ardından, Çalışma ve İş Kurumu tarafından bir sunum yapıldı. Sunumda, 2024 yılında açılması planlanan Aktif İşgücü Programları Eğitim Planı, Profil Temelli Danışmanlık Modeli, İnsan Kaynakları Platformu, Kariyer Günü ve Meslek Tanıtım Günü etkinlikleri, Aktif İşgücü Yönetmelik değişikliği gibi konular anlatıldı.

Toplantının Mesleki Eğitim oturumunda ise, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Alan ve Dal açma kapatma teklifleri görüşülerek karara bağlandı. Toplantıda, mesleki eğitimde kalite ve verimliliği artırmak, işgücü piyasasının ihtiyaçlarına uygun eğitim programları hazırlamak, mesleki yeterlilik ve sertifikasyon sistemini geliştirmek gibi hedefler üzerinde duruldu.

Toplantı, Vali Dr. Hülya Kaya’nın katılımcılara teşekkür ederek kapanış konuşmasını yapmasıyla sona erdi. İstihdam ve mesleki eğitim konularında yapılan çalışmaların Yalova’nın kalkınmasına ve istihdamına büyük katkı sağladığını, kurumlar arası iş birliği ve koordinasyonun önemine vurgu yapan Kaya, 2024 yılında da istihdam ve mesleki eğitim alanında yeni projeler ve faaliyetler gerçekleştireceklerini söyledi.


 

Kaynak: Yalova Hayat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.