Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

HSK, Yaz Kararnamesini açıkladı: Yalova’da 8 hakim ve savcının yerleri değişti

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) tarafından 2024 Yaz Kararnamesi kapsamında Yalova'da görev yapan hakim ve savcıların yeni görev yerleri belli oldu. Resmi Gazete'de de yer alan karara göre Yalova'dan 8 hakim ve savcı başka illere atanırken, kente 11 yeni isim atandı

Haber Giriş Tarihi: 14.06.2024 11:02
Haber Güncellenme Tarihi: 14.06.2024 11:02
Kaynak: Yalova Hayat
HSK, Yaz Kararnamesini açıkladı: Yalova’da 8 hakim ve savcının yerleri değişti

HSK Yaz Kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Bu çerçevede Yalova’da görev yapan 8 hakim ve savcılar da başka illerde görevlendirildi. Başka illere giden 8 hakim ve savcının yerine ise 11 yeni ismin ataması yapıldı. HSK tarafından duyurulan atama kararlarına göre Yalova’da Yalova Cumhuriyet Savcısı olarak görev yapan Cesim Eren Tekirdağ Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Savcılığı'na, Hakim Metin Öztürk Tekirdağ Bölge Adliye Mahkemesi Daire Başkanlığı'na, Hakim Kemal Subaşı Bursa Bölge Adliye Mahkemesi Üyeliği'ne, Hakim Ali Güneri Suruç Hâkimliği'ne, Hakim Emre Kacır Hizan Hâkimliği'ne, Yalova Cumhuriyet Savcısı Zülküf Çelik Çorlu Cumhuriyet Savcılığı'na, Yalova Cumhuriyet Savcısı Aşiyan Alkan Aktaş Yalova Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği'ne, Yalova Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Şemsettin Dereli Tekirdağ Bölge Adliye Mahkemesi Daire Başkanlığı'na atandı.
Yalova’ya atanan hakim ve savcılar ise kararnamede şu şekilde sıralandı;
Abdulkadir Ungan Yalova Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı'na, Uğur Yörük Yalova Cumhuriyet Savcılığı'na, Ayşe Kapar Uluöz Yalova Hâkimliği'ne, Mehmet Bakaç Yalova Hâkimliği'ne, Yağmur Buyurgan Yalova Hâkimi, Serdar Aslan Yalova Hâkimliği'ne, Güler Ata Yalova Hâkimliği'ne, Murat Birgül Yalova Hâkimliği'ne, Sümeyye Şengül Yalova Hâkimliği'ne, Turgay Gürbüz Yalova Hâkimliği'ne ve Çiğdem Tüdeş Yalova Hâkimliği'ne atandı.

Kaynak: Yalova Hayat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.