Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’ten seçim sonrası ilk mesaj!

Türkiye, dün sandığa giderek 5 yıl boyunca görev yapacak yerel yöneticilerini seçti. Seçim sonuçlarının resmi olarak henüz açıklanmamasıyla birlikte yüzde 99 oranında oyların sayımı tamamlandı. Seçimin sona ermesinin ardından akıllarda birçok soru işareti yer alırken Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, seçim sonrası ilk açıklamayı yaptı.

Haber Giriş Tarihi: 01.04.2024 12:01
Haber Güncellenme Tarihi: 01.04.2024 12:01
Kaynak: Hilal Baldemir
Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’ten seçim sonrası ilk mesaj!

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, dün gerçekleşen yerel seçimin sona ermesinin ardından bugün X sosyal medya hesabından yayınladığı açıklamada, mevcut kemer sıkma politikalarına devam mesajı verdi. 

Şimşek'in açıklamasında şu ifadeler dikkat çekti:

"Mahalli seçim sonuçları milletimiz ve ülkemiz için hayırlı olsun. 

Eylül 2023’te açıkladığımız Orta Vadeli Programımızı (OVP) güçlendirerek kararlılıkla uygulamaya devam edeceğiz. 

Ana hedefimiz olan enflasyonu kalıcı olarak tek haneye düşürmek için sıkı para, seçici kredi ve gelirler politikasına ilaveten kamuda harcama kontrolü yaparak tasarrufu ön planda tutacağız.

OVP’de açıklanan takvime uygun olarak hayata geçireceğimiz yapısal reformlar ile ekonomide dönüşümü gerçekleştirerek verimlilik ve rekabet gücü artışı sağlayacağız.

Böylece sürdürülebilir büyüme amacımıza ulaşarak sağlayacağımız kalıcı refah artışı toplumun tüm kesimlerince paylaşılacaktır.

Başarıya giden yol azim, kararlılık ve sabır ister. Azimliyiz, kararlıyız, başaracağız."

Erdoğan'dan da devam mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da dün gece seçim sonuçlarının büyük ölçüde netleşmesinin ardından saat 00.30’da İstanbul’dan hareket ederek Ankara’ya geçti ve orada gerçekleştirdiği “balkon” konuşmasında ekonomi politikalarının devam edeceği mesajını verdi.

Erdoğan, “Ekonomide yol haritamız olan OVP ve 12. kalkınma planımızı bugüne kadar kararlılıkla uyguladık. Enflasyon başta olmak üzere uyguladığımız ekonomi programımızın olumlu sonuçlarını yılın ikinci yarısında görmeye başlayacağız” demişti.

Hilal Baldemir

Kaynak: Hilal Baldemir

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.