Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Havalar ısınmaya başlarken Yalova’da motosiklet satışlarında artış başladı

Havaların ısınması ile birlikte Türkiye genelinde motosiklet tutkunlarının sayısında belirgin bir artış görülüyor. Yalova’da ki motosiklet satış durumu hakkında Centaş Motor’s işletmesine bazı sorular sorduk ve siz değerli okuyucularımız için haberimizde derledik. Detaylar haberimizde.

Haber Giriş Tarihi: 18.05.2024 03:46
Haber Güncellenme Tarihi: 18.05.2024 03:46
Kaynak: Murat Can Aytemur
Havalar ısınmaya başlarken Yalova’da motosiklet satışlarında artış başladı

Yaz mevsimi yaklaşıyor ve sıcak havada trafik mücadelesi vermek istemeyen vatandaşlar çareyi motosiklet satın alarak bulmaya çalışıyor. Kimisi için bir hobi kimisi için ise bir ulaşım aracı olarak görülen motosikletler, ülke genelinde olduğu gibi Yalova’da da yoğun ilgi görüyor. Konu ile ilgili olarak Yalova’da bulunan ve satış ile beraber aynı zamanda da müşterilerine servis desteği sağlayan Centaş Motor’s işletmesini ziyaret ettik. Birbirinden yeni ve güzel motosikletleri inceledik, aynı zamanda da işletme sahibi Emre Künen’den, Yalova’da motosiklet satışlarının ne durumda olduğu ile ilgili bilgiler aldık.

 

‘’YALOVA’NIN YOĞUN TRAFİĞİNDEN DOLAYI, MOTOSİKLETLER YOĞUN İLGİ GÖRMEKTE’’

İşletme Sahibi Emre Künen sözlerine başlarken ilk olarak Yalova’da yaşanan yoğun trafik durumuna dikkat çekti ve bu durumun motosiklet kullanıcılarında artış yaşanmasına neden olduğunu söyledi. Künen konu ile ilgili yapmış olduğu açıklamada, ‘’Yalova’da yaşanan trafik sorunu, motosiklet satışlarını arttırdı diyebilirim. Artı olarak bizler bayii olduğumuzdan dolayı şimdiye kadar güzel hedefler başardık. Havalar ısınmaya başladı bu süreçten sonra işlerin daha da hızlanmasını bekliyoruz. Müşterilerimize sattığımız motosikletler için aynı zamanda servis olanağı da sağladığımız için, sağ olsunlar vatandaşlar bizlere yoğun ilgi gösteriyor diyebilirim’’ ifadelerine yer verdi.

 

‘’EN ÇOK 50 CC VE 125 CC MOTOSİKLETLER TERCİH EDİLİYOR’’

Yalova’da motosiklet satışlarında artış yaşanmaya başladı, peki en çok hangi cc’de ki motosikletler tercih ediliyor, Yalova şartları için hangi motosikletler daha uygun? Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan, işletme sahibi Künen sözlerinde, ‘’Yalovalılar en çok 50 cc ve 125 cc motosikletleri tercih ediyor. Özellikle yeni çıkan 125 cc yasası sonrasında, bu motosikletlere olan ilgi arttı ve ciddi oranda satışlar yükseldi. Kanunun çıkmasından hemen bir gün sonra bizim elimizde bulunan bütün 125 cc motosikletler tükendi’’ diye belirtti.

 

‘’CEZALARA DİKKAT’’

Resmi gazetede yayınlanan, Karayolları Trafik Yönetmeliği'ne göre, en az 2 yıllık B sınıfı geçerli sürücü belgesine sahip olan ve gerekli şartları sağlayan sürücülerin, A1 sınıfı sürücü belgesi ile kullanılan motosikletleri kullanabileceği açıklanmıştı, ancak öncesinde ehliyet kurslarından gereken eğitimi alma şartı bulunmaktaydı. Kararın açıklandığını duyan bazı sürücüler 125 cc motosikletlere B sınıfı sürücü belgeleri ile binerek trafiğe çıktı ve yüksek cezalara maruz kaldı. Centaş Motor’s İşletmecisi Emre Künen, 125 cc motosiklet satışlarında, vatandaşlara gerekli bilgilendirmenin yapıldığını açıkladı ve sözlerinde, ‘’Bizler motosiklet satışı esnasında, 125 cc tercih eden müşterilerimize konu ile alakalı gerekli bilgilendirmeyi yapıyoruz. B Sınıfı sürücü belgesine sahip olan her vatandaş hemen istediği gibi bu motosikletleri kullanamaz diye özellikle belirtiyoruz. 125 cc motosikletleri tercih edecek olan vatandaşlarımız mutlaka bir ehliyet kursuna giderek gerekli prosedürleri yerine getirmelidir’’ ifadelerine yer verdi.

 

‘’BİLİNÇLİ OLMAKTA FAYDA VAR’’

Konuşmasında sona gelirken vatandaşları bilinçli olmaya davet eden Centaş Motor’s İşletmecisi Emre Künen, konu hakkında yaptığı açıklamada, ‘’Vatandaşlarımız kesinlikle satın almış olduğu motosikletin neler yapabileceğini, hangi durumlara nasıl tepkiler verebileceğini bilmeli. Örnek vermek gerekirse 50 cc motosikletler şehir içi günlük işlerin halledilmesinde ve kısa mesafeli ulaşım aracı işlevi görmektedir. Bu motosikletler ile alıp Marmara Bölgesi turuna çıkılırsa doğal olarak o motosiklete arıza yaşanması da kaçınılmaz hale gelir. Sürücüler motosikletlerinin bakımlarını düzenli olarak yaptırıp, kurallara uyduğu ve gerekli ekipmanları kullandığı taktirde hem motosikletini korur hem de güvenli bir sürüş zevki yaşayabilir’’ diye belirtti.

Murat Can Aytemur 

Kaynak: Murat Can Aytemur

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.