Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Halil İbrahim Akmeşe, “Özel gereksinimli bireylerin eğitimini önemsiyoruz”

Dünya Engelliler Haftası dolayısıyla özel öğrencilerle bir araya gelen Yalova Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe onlarla birlikte saksılara fidan dikti. Akmeşe, özel gereksinimli bireylere yönelik eğitimi çok önemsediklerini de ifade etti

Haber Giriş Tarihi: 15.05.2024 00:18
Haber Güncellenme Tarihi: 15.05.2024 00:18
Kaynak: Murat Can Aytemur
Halil İbrahim Akmeşe, “Özel gereksinimli bireylerin eğitimini önemsiyoruz”

Yalova İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, 10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası'nda özel öğrencilerle bir araya gelerek "Bir Fidem Olsun" uygulamalı tarım etkinliğine katıldı. Esvet Sabri Aytaşman Özel Eğitim Meslek Okulu'nda gerçekleştirilen etkinlikte, özel gereksinimli bireylerin toplumda tam ve etkin bir şekilde yer almasını teşvik etmek amacıyla fidan dikme deneyimi yaşandı.

Akmeşe, fidan dikme etkinliğinde yaptığı konuşmada, doğayı koruma bilincini geliştirirken aynı zamanda toplumsal farkındalık oluşturmanın önemini vurguladı. Özel öğrencilerin sevgisiyle geleceğin daha da yeşilleneceğini ve diktikleri bu fidanların büyüdükçe toplumdaki farkındalığın da büyüyeceğini ifade etti.

Akmeşe, özel eğitim alan bireylere yönelik çalışmalar hakkında da bilgiler verdi. Yalova'da özel eğitime büyük önem verdiklerini ve bu konuda birçok yatırım yaptıklarını belirten Akmeşe, özel gereksinimli bireylerin her alanda eşit haklara sahip olması için çalışmalarının devam edeceğini söyledi.

Akmeşe, özel öğrencilerle birlikte serada saksılara fidan dikti. Öğrencilerle, velileri ve okul yöneticileri ile de uzun uzun sohbet etti. Etkinlik, keyifli ve unutulmaz bir gün olarak tamamlandı.

Kaynak: Murat Can Aytemur

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.