Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Gri Koç, Yalova'da öğrencilerle buluştu

Yalova Belediyesi, Yürüyen Köşk Kültür Sanat Sezonu kapsamında Gri Koç olarak tanınan Eğitim Danışmanı-Yazar Gökhan Müftüoğlu Yalova’da YKS’ye hazırlanan öğrencilerle buluştu. Gri Koç, RDKM’deki programda öğrencilere altın değerinde tavsiyelerde bulundu

Haber Giriş Tarihi: 18.01.2024 12:32
Haber Güncellenme Tarihi: 18.01.2024 12:32
Kaynak: Yalova Hayat
Gri Koç, Yalova'da öğrencilerle buluştu

Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü YEGES faaliyetleri kapsamında, Yalova Belediyesi iş birliğiyle, Eğitim Danışmanı Gökhan Müftüoğlu (Gri Koç) Yalova'daki lise öğrencileriyle Raif Dinçkök Kültür Merkezi'nde bir araya geldi. ‘YKS'ye 6 Ay Kala Kazanma Navigasyonu’ başlıklı sunumunda, Gri Koç öğrencilere sınava hazırlık süreci, stresle baş etme yolları, verimli ders çalışma yöntemleri, zamanın iyi değerlendirilmesi ve motivasyonun yüksek tutulmasıyla ilgili tavsiyelerde bulundu.

gri koç yalova'daydı

Gri Koç, öğrencilere sınava hazırlanırken kendilerine uygun çalışma ortamını ve programını oluşturmaları, düzenli ve kaliteli uyku, beslenme ve egzersiz yapmaları, sınav kaygısıyla başa çıkmak için olumlu düşünce ve nefes teknikleri kullanmaları, sınavda zamanı iyi yönetmeleri, soru çözme stratejileri geliştirmeleri, hedef belirlemeleri ve motivasyonlarını yüksek tutmaları gerektiğini anlattı. Gri Koç, öğrencilere ayrıca sınavda başarıyı etkileyen faktörler, sınav sonrası değerlendirme, tercih yapma ve üniversite hayatı hakkında da bilgiler verdi.

gökhan müftüoğlu yalova'ya geldi

Müftüoğlu: Başarmaktan vazgeçmeyin

Karşılıklı soru cevap olarak gerçekleşen söyleşide öğrenciler merak ettikleri soruları da Gökhan Müftüoğlu’na aktardı. “Bir şeyin akışını değiştiremiyorsanız, bakışını değiştirebilirsiniz” diyen Müftüoğlu, “Sınava az bir zaman kala bugün bizleri sizlerle buluşturan Yalova Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz. 15 tatil arasına girmeden buluşmamız gerçekten çok anlamlı. 15 tatilde çalışmalarımızı daha da arttırmalıyız. Siz kendi gündeminizi belirlemezseniz, başkalarının gündemine hapsolursunuz. Başarmaktan asla vazgeçmeyin. Hiçbir şey için geç kalınmış değil. Birçok öğrencimin örneklerini sizlere elimden geldiğinde aktarmaya çalıştım. Kendinizi biraz sıkarsanız eminim ki çok farklı noktalara ulaşacaksınız” şeklinde konuştu.

yalova'da gri koç söyleşisi

“Yalova eğitim seviyesi üst seviyede bir şehir”

Program sonunda Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Sarıduman, Müftüoğlu’nun isminin yazılı olduğu Yalova Kağıdı’nı hediye etti. Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk’un başka bir programda olduğundan dolayı katılamadığını ifade eden Sarıduman, “Çok güzel bir kitle var karşımızda. Başkanımız Mustafa Tutuk’un selamlarını getirdim sizlere. Kendisi başka bir programa katılmak zorunda olduğu için burada bulunamadı. Gökhan hocamıza çok teşekkür ediyoruz. Geçen sene bu programı yaptığımızda çok olumlu dönüşler almıştık. Bu sene de sınava girecek kardeşlerimizi bundan mahrum bırakamazdık. Sizi davet ettik, bizi kırmadınız geldiniz. Yalova eğitim seviyesi gerçekten üst seviyede bir şehir. Bu senenin Türkiye birincisi dereceye girecek olan öğrencilerimiz belki bugün bu salonda aramızdalar. Biz de Yalova Belediyesi olarak elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız. İnşallah Yalova’nın başarısı, Yalova’nın güzelliği daim olsun. Yalova sizlerle güzel” dedi.

gri koç yalova'da öğrencilerle buluştu

Başkan Yardımcısı Sarıduman’ın hediyesi için teşekkür eden Müftüoğlu, geçen yıl da İbrahim Müteferrika Kağıt Müzesi’nde böyle bir anıya sahip olduğunu bu hediyenin de diğer anılarının arasında yer alacağını belirtti.

Kaynak: Yalova Hayat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.