Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Dünya’nın en iyi 100 limanından 4’ü Türkiye’de

Dünyanın en eski ve prestijli yayın organlarından biri olan Lloyd's List tarafından hazırlanan rapora göre Dünya’nın en iyi 100 limanı arasında Ambarlı, Kocaeli, Mersin ve Tekirdağ limanları da var.

Haber Giriş Tarihi: 04.08.2023 13:13
Haber Güncellenme Tarihi: 04.08.2023 13:13
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.yalovahayat.com/
Dünya’nın en iyi 100 limanından 4’ü Türkiye’de

Dünyanın en eski ve prestijli yayın organlarından biri olan Lloyd's List tarafından Dünya’nın en iyi 100 limanı raporu hazırlandı. 

Hazırlanan rapora göre Türkiye'den Ambarlı, Kocaeli, Mersin ve Tekirdağ liman başkanlığı idari sınırları içindeki liman işletmeleri, konteyner elleçleme sayılarına göre yapılan 2022 yılı değerlendirmesinde dünyanın en iyi limanları arasında gösterildi.

Yayımlanan listeye göre Ambarlı limanı 74, Kocaeli limanı 89, Mersin limanı 92, Tekirdağ limanı ise 100. sırada kendine yer buldu.

Ambarlı Limanı

Kocaeli Limanı

Mersin Limanı

Tekirdağ Limanı

Rapor denizcilik ve lojistik açısından önemli

Hazırlanan bu rapor denizcilik ve lojistik sektörünün gelişi için oldukça önemli veriler içeriyor ve objektif bir değerlendirme sunuyor.

Türkiye'den 4 limanın listede yer alması ülkede denizcilik ve lojistik alanında gerçekleştirilen önemli yatırımların ve sektörün gelişiminin bir göstergesi olarak dikkati çekiyor.

Ambarlı, Kocaeli, Mersin ve Tekirdağ limanlarının bu listede yer almasının Türkiye’nin denizcilik ve lojistik alanında daha fazla gelişmesine ve büyümesine önayak olacağı düşünülüyor.

HABER/Hilal Baldemir

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.