Hava Durumu
hayat bankası

DOWAKSA’YA NYX AWARDS’TA ÖDÜL

Dow ve Aksa Akrilik’in ortak girişimi olan karbon elyaf üreticisi DowAksa’nın ilk sürdürülebilirlik raporu, NYX Awards’ta Yıllık Rapor-Tasarım kategorisinde Gümüş Ödül kazandı. Rapor, karbon elyafın sağladığı yüksek katma değere ve biyomimetik tasarım konseptine vurgu yaptı.

Haber Giriş Tarihi: 20.06.2023 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 20.06.2023 00:00
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.yalovahayat.com/
DOWAKSA’YA NYX AWARDS’TA ÖDÜL

Bugüne kadar birçok önemli ödül alan DowAksa, uluslararası saygınlığa sahip bir ödüle daha layık görüldü. DowAksa’nın ilk sürdürülebilirlik raporu, DowAksa’nın faaliyetlerini sürdürürken toplumsal gelişim, ekonomik kalkınma ve çevresel etki dengelerini hassasiyetle göz önünde bulundurduğunu ve GRI Standartlarıyla uyumlu olarak hazırlandığını belirtti. “Gücün Yeni Tanımı” başlığıyla yayınlanan rapor, 2021 yılını kapsadı.

Raporun iletişim tasarımı uzmanlarını ve yaratıcı bireyleri onurlandırmak, ürettikleri işleri kutlamak için düzenlenen, dünyanın en prestijli yaratıcılık ödülleri arasında yer alan NYX Awards’ta ödül almasının mutluluk ve gurur verici olduğunu dile getiren DowAksa CEO’su Massimo Rebolini, “Şirketimiz büyüme yolculuğunda önemli bir noktaya ulaşmış durumda. Yetenekli ekibimizle birlikte yenilikçi adımlar atarak bu büyüme ivmesini devam ettirmek ve bu süreçte sürdürülebilirlik taahhütlerimizi ileriye taşımak istiyoruz. Çevresel, sosyal ve yönetişim etki alanlarındaki tüm paydaşlarımız için sürdürülebilir pozitif değerler yaratmayı ve bu değerleri yarınlara taşımayı hedefliyoruz” dedi.

Raporun tasarım konsepti ise biyomimetik yönteminden yararlanılarak oluşturuldu. Biyomimetik, doğadan ilham alarak çözüm üretmeyi ifade ediyor. DowAksa tarafından üstün teknolojiyle üretilen ve stratejik bir ürün olan karbon elyafın özelliklerinden hareketle raporun tasarım konsepti, doğadaki yapıların şekil, renk ve doku gibi özelliklerini taklit ederek hazırlandı.

Raporun sürdürülebilirlik ve raporlama danışmanlığı Metsims, rapor tasarımı Editoryal tarafından yapıldı."

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.