Hava Durumu
hayat bankası

Deprem bölgesinde elektrik ve gaz borçlarının silinmesi başvurusuna ek süre

6 Şubat’ta gerçekleşen Kahramanmaraş merkezli ve 11 ili etkileyen deprem felaketinin ardından konut ve iş yeri yıkılan, ağır ve orta hasarlı hale gelen, acil yıkılacak olan elektrik ve doğalgaz abonelerinin ödenmemiş tüketim bedelleri borçlarının silinmesi için başvuru süresi 1 Kasım'a kadar uzatıldı.

Haber Giriş Tarihi: 22.08.2023 10:55
Haber Güncellenme Tarihi: 22.08.2023 10:55
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.yalovahayat.com/
Deprem bölgesinde elektrik ve gaz borçlarının silinmesi başvurusuna ek süre

Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen deprem felaketinin ardından iş yeri hasar gören kullanılamaz hale gelen kişiler için elektrik ve gaz borçlarının silinmesine ilişkin kararname çıkarılmıştı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının Olağanüstü Hal Kapsamında Enerji Tüketim Bedellerinin Terkinine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Tebliğde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliği, Resmi Gazete ’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının Olağanüstü Hal Kapsamında Enerji Tüketim Bedellerinin Terkinine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Tebliğde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliği, Resmi Gazete ‘de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Karara göre, şirketler ilgili tüketicilere ilişkin başvurularını defaten veya ayrı ayrı yapabilecek. Ancak ilgili şirketin terkin kapsamındaki tüm tüketicileri için yapacağı başvuru süresi, hasar durumuna karşı itiraz edilmiş veya yargı yoluna başvurulmuş olanlar hariç olmak üzere 1 Kasım’a kadar tamamlanacak. Söz konusu süre, 25 Mayıs’ta yayımlanan Resmi Gazete ‘de 90 gün olarak açıklanmıştı. (AA)

Hilal Baldemir

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.