Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yerel seçim açıklaması: Birilerinin dizleri titremeye, paçaları tutuşmaya başladı

Aylardır beklenen açılış bugün gerçekleşti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı programla İstanbul'daki Gayrettepe-Kağıthane Metro Hattı milletin hizmetine sunuldu. Açılış programında yerel seçimlere dair önemli mesajlar veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefetin panik içinde olduğunu dile getirdi.

Haber Giriş Tarihi: 29.01.2024 14:33
Haber Güncellenme Tarihi: 29.01.2024 14:33
Kaynak: Hilal Baldemir
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yerel seçim açıklaması: Birilerinin dizleri titremeye, paçaları tutuşmaya başladı

Türkiye ulaşım ağını genişletmeye devam ediyor özellikle İstanbul’da ulaşımı daha hızlı ve kolay hale getirmek için yeni metro hatlarının inşası devam ediyor. Bu kapsamda yapılan yeni Gayrettepe-Kağıthane metro hattı ile Taksim-İstanbul Havalimanı arası yolculuk süresi 41 dakikaya düştü.

Metro hattının açılış törenini gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan burada yerel seçime ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. İstanbul’da yaşayan vatandaşların hayatını kolaylaştıracak metro hattının açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz laf üstüne laf koyanlardan değil, taş üzerine taş koyanlardan olmanın peşindeyiz." dedi.

Siyasette parolanın kesintisiz hizmet olduğunun da altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerel seçime dair de önemli mesajlar verdi.

"İstanbul'un Muradına ereceğini" aktaran Erdoğan, kimin şehrine aşkla hizmet ettiği kimin ise yan gelip yattığının belli olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, devam eden açıklamasında ise şu ifadeleri kullandı;

"Birilerinin dizleri titremeye, paçaları tutuşmaya başladı"

31 Mart seçimleri ile ilgili takvim işlemeye başladıkça maskeler düşüyor. Herkesin gerçek niyeti ortaya çıkıyor. Kimi şehrine aşkla hizmet ettiği, kimin de 5 yıl boyunca 3 dönüm bostan yan gel yat Osman misali vaktini boşa geçirdiği netleşiyor. Sandıkta millete hesap verme günü yaklaştıkça görüyoruz ki birilerinin dizleri titremeye, paçaları tutuşmaya başladı.

Ülkenin ikinci büyük partisinin acemi genel başkanının birkaç gün önce belediye başkan adayları ile ilgili yaptığı skandal açıklama, muhalefette yaşanan panik havasının bir işaretidir. Neymiş, illerde farklı partilerden adayların olması oyunmuş, tezgahmış. Bakınız çok açık ve net söylüyorum.

Dünyanın hiçbir demokratik ülkesinde böyle bir beyana rastlayamazsınız. Milli iradeye saygı duyulan hiçbir ülkede muhalefet partisinin çoğulcu demokrasinin gereği olan yarıştan korktuğunu, ürktüğünü, rakiplerinin sayısı karşısında hırçınlaştığını göremezsiniz. Meselenin çok daha vahim tarafı suçladığı partilerin daha 8 ay öncesine kadar beraber Türkiye'yi yönetmeye talip olduğu siyasi yapılar olması.

Bunlar 6'lı masada beraber değiller miydi? Gerekirse 16'lı masa kurarız diyenler bunlar değiller miydi? Ne oldu şimdi olay bu. Birkaç gün öncesine kadar işbirliği görüşmeleri yaptığı partileri daha içtikleri çayın dumanı kalkmadan ihanetle suçlamak, beraber siyaset yaptığı insanları ihanetle itham etmek tam bir siyasi basiretsizlik örneğidir.

"İstanbul'un omuzlarındaki yükü azaltacak bir proje daha"

Bugün giderek ağırlaşan trafik sorunundan dolayı adeta omuzları çöken İstanbul'umuzun yükünü hafifletecek bir projemizi daha hayata geçirmenin bahtiyarlığını yaşıyoruz.

Biliyorsunuz, geçen sene İstanbul Havalimanı Kağıthane Metrosu'nun açılışını yapmış, bu önemli projeyi vatandaşlarımızın hizmetine sunmuştuk.

Bugün bu hattı Gayrettepe'ye bağlayan Kağıthane-Gayrettepe kesiminin açılışını yapmak üzere bir aradayız.

"Biz söyledik mi yaparız"

Böylece İstanbul Havalimanı ile Gayrettepe arasında kesintisiz metro ulaşımını sağlamış oluyoruz. Toplam 37,5 kilometre uzunluğundaki Gayrettepe-Kağıthane Metrosu İstanbullu kardeşlerimizin hayatını fevkalade kolaylaştıracaktır.

9 istasyondan oluşan ve hızı saatte 120 kilometreye ulaşan hattımızın günlük yolcu kapasitesi 600 bin kişidir. Hattımızın devreye girmesiyle birlikte Gayrettepe-İstanbul Havalimanı arası 30 dakikaya, Göktürk-Mahmutbey arası 38 dakikaya, Tekstilkent-İstanbul Havalimanı arası 45 dakikaya, Taksim-İstanbul Havalimanı arası 41 dakikaya, Taksim-Göktürk arası 26 dakikaya, 4. Levent-İstanbul Havalimanı arası 35 dakikaya inecektir.

Bu hattımızın da hizmete alınmasıyla İstanbul'da tamamlanan raylı sistem ağlarının uzunluğu 338,5 kilometreye çıkıyor. Biz söyledik mi yaparız. Ortada bırakmayız.

"Biz yapıyoruz, dışarıdan ithal yok"

Belediye başkanlığımdan tutun, daha sonra hükümete geldik ve hükümette de ulaştırma bakanlığı olarak nasıl bu yolları, bu hızlı tren hatlarını, yüksek hızlı tren hatlarını nasıl yaptıysak aynı şekilde İstanbul'umuzda da bunu yaptık.

Ama birileri de hatırlayın maalesef hafriyatla ne yaptılar? Kim olduğunu biliyorsunuz benim söylememe gerek yok. Raylı sistem projelerinde en önemli, hassas, zor konulardan birisi hattın beyni diyebileceğimiz sinyalizasyon sistemidir. Hamdolsun ASELSAN-TÜBİTAK iş birliği ile artık bu alanlarda başkalarına bağımlı olmaktan kurtuluyoruz.

ASELSAN sinyalizasyon sistemi için gerekli araç üstündeki ekipmanları, hatlara konulacak sistemlerle istasyona konulacak akıllı sinyal sistemlerini TÜBİTAK geliştirdi. Biz yapıyoruz. Dışarıdan ithal yok.

Hilal Baldemir

Kaynak: Hilal Baldemir

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.