Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Çiftlikköy Kaymakamı Bilgin, “Bayramınızı en içten duygularımla kutlarım” 

Çiftlikköy Kaymakamı Ömer Bilgin, Kurban Bayramı dolayısıyla tebrik mesajı yayınlayarak, bayramın tüm insanlığa huzur ve bereket getirmesi temennisinde bulundu. 

Haber Giriş Tarihi: 15.06.2024 15:24
Haber Güncellenme Tarihi: 15.06.2024 15:24
Kaynak: Serap Polat
https://www.yalovahayat.com/
Çiftlikköy Kaymakamı Bilgin, “Bayramınızı en içten duygularımla kutlarım” 

Çiftlikköy’de Kurban Bayramı öncesi gerçekleştirilen resmi bayramlaşma töreninde tayin olduğunu ve Çiftlikköy’de son bayramını geçirdiğini aktaran Kaymakam Ömer Bilgin tebrik mesajında kimsesiz vatandaşları, yaşlıları ve ihtiyaç sahiplerini ziyaret etmenini, gönül almanın önemine değindi.

“Kestiğimiz kurbanlar, sorumluluklarımızın farkına varmamızı sağlamaktadır” 

Bayramların dargınlıkları unutturduğunu hatırlatan Kaymakam Ömer Bilgin, “Dostluğun, barışın, birlik ve beraberlik anlayışının en ileri düzeye vardığı bir Kurban Bayramına daha ulaşmanın mutluluğunu ve sevincini yaşıyoruz. Bayramlar birlik ve beraberlik duygularının yoğunlaştığı, sevinç neşe ve coşkunun buluştuğu, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinleştiği, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları, kardeşçe kucaklaştıkları çok özel günlerdir. Hepimiz için büyük anlamlar taşıyan, birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendiren, dostluk ve barış ortamı oluşturan bu bayramı, en güzel şekilde değerlendirmeli ve birbirimizi sevgiyle kucaklamalıyız. Kuşkusuz kestiğimiz kurbanlar insani duygularımızı derinleştirmekte, merhamet duygularımızı harekete geçirmekte, kendimize ve çevremize karşı sorumluluklarımızın farkına varmamızı sağlamaktadır.” dedi. 

“Aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum”

Kurban Bayramı'nın tüm insanlığa huzur, mutluluk ve bereket getirmesi temennisinde bulunan Bilgin, “İnsanları birbirine yakınlaştıran, aynı duygu ve düşüncelerle buluşturan, günlük kaygı ve sıkıntılardan uzaklaştıran, topluma umut, sevgi veren, birlik ve beraberliği sağlayan bu özel günlerde, başta yakınlarımız olmak üzere, kimsesizler, yaşlılar, fakir ve yardıma muhtaç vatandaşlarımız ziyaret edilerek gönülleri alınmalı yalnızlıkları hissettirilmemelidir. İnanıyorum ki, bu bayramda da bu ruhu gösterecek, birbirimize her zamankinden daha sıkı sarılacak; kaygıların ve sıkıntıların geri plana itildiği, sevginin, saygının ve hoşgörünün pekiştiği, insan ilişkilerinin güçlendiği, umutların canlandığı bir bayram geçireceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle Kurban Bayramı'nın tüm insanlığa, ülkemize ve ilçemize huzur, mutluluk ve bereket getirmesini diler; aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve şükranla anar, sevdiklerinizle birlikte, güzel bir bayram geçirmeniz dileğiyle, bayramınızı en içten duygularımla kutlarım.” açıklamasında bulundu.

Serap Polat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.