Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Çiftlikköy’de yeni dönemin ilk meclisi yapıldı

31 Mart Mahalli İdareler Seçimi sonrasında, sandıktan galip çıkan Çiftlikköy Belediye Başkanı Adil Yele önderliğinde yeni dönemin ilk Belediye Meclis Toplantısı gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 14.04.2024 15:12
Haber Güncellenme Tarihi: 14.04.2024 15:12
Kaynak: Murat Can Aytemur
Çiftlikköy’de yeni dönemin ilk meclisi yapıldı

Çiftlikköy Belediye Meclisi’nde 2024 Yılı Nisan Ayı Meclis Oturumu, Adil Yele’nin başkanlığında yapıldı. Mecliste yapılan oylamayla katip üyeliklere Selçuk Balcı ve Neslihan Bahadır seçilirken, 1.Meclis Başkanvekili Ertan Kubilay İleri, 2. Meclis Başkanvekili Nilüfer Dilek olarak belirlendi. Encümen üyeliklerine ise Suat Kaan Aydın ve Atilla Arı seçildi.

Mecliste ayrıca komisyon üyeliği seçimleri gerçekleştirildi. Gizli oylamayla yapılan seçimlerde İmar Komisyonu üyeleri Selçuk Balcı, Neslihan Bahadır, Reşat Mengüverdi, Vedat Tutuğ, Muhlis Polat olarak belirlendi. Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliklerine Mustafa Dağ, Ebru Filiz, Ertan Kubilay İleri, Zekeriya Yayla, Serkan Kurt seçilirken, Trafik Komisyonu ise Ramazan Pekdemir, Nilüfer Dilek, Ebru Filiz, Mehmet Alp Yalvar ve Zekeriya Yayla’dan oluştu.

Birlik seçimlerinde ise Çiftlikköy Belediye Başkanı Adil Yele doğal üye olarak tüm birliklerde yer alırken, Tarihi Kentler Birliği asil üyeliğine Nilüfer Dilek, Marmara Belediyeler Birliği (MBB) asil üyeliğine Mustafa Dağ, Çiçekçilik OSB Mütevelli Heyeti asil üyeliklerine Reşat Mengüverdi ve Atilla Arı seçilen isimler oldu. Yalova Katı Atık Birliği (YAKAB) asil üyeliğine Mustafa Dağ, Yalova Atıksu Birliği (YASKİ) asil üyeliğine Selçuk Balcı, Yalova Turizm Birliği (YATUB) asil üyeliğine Nilüfer Dilek seçildi.

Diğer maddelerde toplu sözleşmeler için Çiftlikköy Belediye Başkanı Adil Yele’ye yetki verilmesi, meclis toplantılarında görüntülü ve sesli kayıt alınması teklifleri oybirliği ile kabul edildi. 2023 Yılı Denetim Komisyonu Raporu meclis tarafından ibra edilirken, 2023 Yılı Faaliyet Raporu da oybirliği ile onaylandı. Ek gündem maddesi olarak görüşülen 17’inci ve son maddede ise belediye iştiraki Zirvekent AŞ’nin bu ay içinde yapılacak olan kongresinde belediyeyi Çiftlikköy Belediye Başkanı Adil Yele’nin temsil etmesi kabul edildi.

‘’Adil ve eşitlikçi bir yönetim anlayışı sergileyeceğiz’’

Meclis oturumunun sona ermesinin ardından kısa bir konuşma gerçekleştiren Çiftlikköy Belediye Başkanı Adil Yele, yeni dönemin tüm Çiftlikköy’e hayırlı olması dileğini iletirken, “Seçim döneminde söz verdiğimiz gibi, adil ve eşitlikçi bir yönetim anlayışı sergileyeceğiz. Nasıl bir belediye devraldığımızla alakalı çalışmalar yapıp, bununla ilgili de vatandaşımızı bilgilendireceğiz. Şeffaf bir yönetim anlayışıyla Çiftlikköyümüzü bölgenin parlayan yıldızı haline getirmek istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

Murat Can Aytemur

Kaynak: Murat Can Aytemur

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.