Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Çiftlikköy’de ilk afet müdahale konteynırları yerleştirildi

Olası bir afette ilk müdahalede kullanılmak üzere Çiftlikköy Belediyesi ekipleri tarafından imal edilerek 128 parça kurtarma ekipmanıyla donatılan ‘Afet Müdahale Konteynırları’nın ilk 3 tanesi, belirlenen noktalara konuldu. İlk Afet Müdahale Konteynırı, 23 Nisan Parkı’ndaki yerine Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ın da katılımıyla yerleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 26.01.2024 16:27
Haber Güncellenme Tarihi: 26.01.2024 16:27
Kaynak: Yalova Hayat
Çiftlikköy’de ilk afet müdahale konteynırları yerleştirildi

Çiftlikköy Belediyesi Afet İşleri Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve her birinin içinde 28 kalemdetoplam 128 adet kurtarma ekipmanının yer aldığı afet müdahale konteynırları, bir afet durumunda anlık müdahale için gerekli ekipmanları içeriyor.

İlçenin 6 mahallesinde toplam 15 adet afet müdahale konteynırı yer alacak. Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, ‘Afete Hazır Bir Çiftlikköy’ sloganıyla böyle bir projeyi devreye aldıklarını belirterek, “İlk konteynırımızı Belediyemiz Afet İşleri Müdürü Süleyman Çark ve ekibimizle birlikte 23 Nisan Parkımıza yerleştirdik,  önümüzdeki günlerde her mahallemizde olmak üzere toplam 15 adet afet müdahale konteynırımız, Allah yaşatmasın bir afet anında anlık müdahale için kullanılacak” diye konuştu.

6 MAHALLEYE TOPLAM 15 KONTEYNIR

Başkan Silpagar, “Haziran ayında bildiğiniz gibi Afet Müdürlüğümüzü kurduk. Afet Müdürlüğümüzü kurduktan sonra toplanma alanlarımız oluşturuldu. Toplam 18 toplanma alanı içerisinde 2 tane geçici barınma alanı 1 tane de kalıcı barınma alanı var. Bu toplanma alanlarımıza ‘Afet Müdahale Konteynırları’ adı altında konteynırlarımızı getiriyoruz. Bunların içinde jeneratör, hilti, ekiplerin kişisel koruyucu ekipmanları, aydınlatma lambaları var, kesici, delici, kırıcı aletler var.

Sağlık çantaları, yangın söndürme cihazları, sedye, demir makas, kurtarma ekipmanları, uyku tulumları, kazma, kürek, balyoz şeklinde sıralayabiliriz. Toplam 15 konteynırımız toplanma alanlarına konulacak, ilk 3 tanesini 23 Nisan Parkımıza, İtfaiye Müdürlüğümüzün önüne ve Kapalı Pazaryerimize yerleştiriyoruz. Toplanma alanlarının tamamına afet durumunda vatandaşlarımızın ihtiyacını karşılayacak elektrik, su, tuvaletlerin altyapısı da hazırlanma aşamasında. İlerleyen zamanda da çok kısa bir sürede inşallah hazırlanıp halkımıza sunulacak” dedi.

Kaynak: Yalova Hayat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.