Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

CHP Yalova Milletvekili Tahsin Becan; Güney Çevre Yolu yapımı hayaldir

TBMM Genel Kurul Toplantısı'nda kürsüye gelen CHP Yalova Milletvekili Tahsin Becan, Yalova'nın yıllardır beklediği Güney Çevre Yolu Projesi'nin gerçekleşmemesini eleştirerek, “Yalova'ya üvey evlat muamelesi yapılmasına asla izin vermeyeceğiz” dedi

Haber Giriş Tarihi: 07.06.2024 11:35
Haber Güncellenme Tarihi: 07.06.2024 11:35
Kaynak: Murat Can Aytemur
CHP Yalova Milletvekili Tahsin Becan; Güney Çevre Yolu yapımı hayaldir

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurul Toplantısı'nda söz alan CHP Yalova Milletvekili Tahsin Becan, Yalova’nın alamadığı yatırımları gündeme getirdi. Becan, özellikle Güney Çevre Yolu Projesi'nin yıllardır tamamlanamamasını eleştirerek, "Sayın Başkan, şatafatı durdurmayan tasarruf paketi, milletimizin aşına, işine, cebine ve kamusal hizmetlere zarar verdi. 22 yıl sonra tasarrufa gitmek kıymetli ancak 3 yılda tasarruf olmaz. Fiziki ilerlemesi yüzde 75'in altında olan tüm kamu yatırımlarını durdurdunuz. Öyle anlaşılıyor ki, Yalova’mızın yıllardır beklediği ve acil ihtiyacı olan Güney Çevreyolu Projesi başka bir bahara kaldı. İhalesi şubat ayı içinde yerel seçimler öncesi laf olsun diye yapılan bu yol için 2024 yatırım programı kapsamında düşük bir bütçe ayrılmıştı. Yalova’mızın can damarı olan bu yol için ayrılan bütçeden tasarruf ederek maliyemizi iflastan mı kurtardınız? Trajikomik bütçesiyle bu yol, zaten cumhuriyetimizin 3’üncü yüzyılında tamamlanabilecekti. Yalova halkı bu konuda ilgili bakanlardan bir açıklama bekliyor. Zaten kamu yatırım fakiri olan Yalova’mıza, üvey evlat muamelesi yapılmasına asla izin vermeyeceğiz. Kentimiz hak ettiği yatırımlara kavuşuncaya dek, konuyu Genel Kurul gündeminde tutacağım” dedi.
Yalova'nın yatırım ihtiyaçlarına dikkat çekerken, halkın beklentilerine de tercüman olan CHP Yalova Milletvekili Tahsin Becan, konuşmasının sonunda, Yalova’nın hak ettiği yatırımlara kavuşması için mücadelesini sürdüreceğini vurguladı.

Kaynak: Murat Can Aytemur

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.