Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

CHP Subaşı Seçim İletişim Merkezi coşkulu törenle açıldı

Cumhuriyet Halk Partisi Yalova İl Örgütü, Altınova’nın Subaşı beldesinde Seçim Ofisi açılışında bir araya geldi.

Haber Giriş Tarihi: 26.02.2024 14:27
Haber Güncellenme Tarihi: 26.02.2024 14:27
Kaynak: Murat Can Aytemur
CHP Subaşı Seçim İletişim Merkezi coşkulu törenle açıldı

Cumhuriyet Halk Partisi Yalova Örgütü, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimi öncesinde il genelinde Seçim İletişim Ofisi açılışlarını sürdürmeye devam ediyor.  CHP Yalova Örgütü son olarak 25 Şubat Pazar günü Altınova’nın Subaşı Beldesinde düzenlenen Seçim İletişim Ofisi açılışında bir araya geldi. İl Başkanı Erdem Doğancı, Yalova Milletvekili Tahsin Becan ve diğer ilçe, belde belediye başkan adayları ve birçok vatandaşın da katılım sağladığı coşkulu açılışta, Subaşı Belediye Başkan Adayı Turan Canbay’ın seçim şarkısı ilk defa açılışta duyuruldu.

“Önümüze bakarak, bütün belediyeleri koruyup, üzerine fazlasını katacağız”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan CHP Subaşı Seçim İletişim Merkezi açılış töreni, Cumhuriyet Halk Partisi Altınova İlçe Başkanı Cemalettin Kılıç’ın açılış konuşmasıyla devam etti. Kılıç “Sevgili Subaşılılar, 2004 yılında belediyeyi almıştık. Bunu 2009’da yine Subaşı’nda tazeledik. Ancak 2014 yılında bir talihsiz oldu, belediyeyi kaybettik. Fakat 2019 yılında tekrar hatırı sayılı bir oy farkıyla belediyeyi geri aldık, 5 yıldır da görevdeyiz. Şimdi önümüze bakarak elimizdeki bütün belediyeleri koruyup, üzerine ne kadar fazla koyabilirsek daha iyi olacak diyeceğiz ve hedef olarak bunu seçeceğiz.  Elimizde 2019 yılında Altınova’da 1 belediyemiz vardı, o seçimde bunu 2’ye çıkardık. Şimdi çok daha ümitliyiz” dedi ve CHP Subaşı Belde Belediye Başkan Adayı Turan Canbay’a, meclis üyesi sayısının artırılması konusunda öneride bulunarak, hayırlı olsun dileklerinde bulundu. “Ben Kaytazdere’yi, Altınova’yı, Subaşı’nı alacağımıza inanıyorum. Seçim Koordinasyon Merkezi’miz, Subaşı’na hayırlı olsun. Belediyemize hayırlı olsun”

“Düğün Salonu ve Kültür Merkezi onayı alındı”

CHP Altınova İlçe Başkanı Cemalettin Kılıç’ın konuşmasını tamamlamasının ardından kürsüye İl Başkanı İ. Erdem Doğancı gelerek Subaşı’nın, CHP’nin kalesi olmaya aday olduğunu vurguladı. “Turan Canbay, sosyal demokrat belediyeciliğin Yalova’daki en iyi örneklerinden biri, yıllardır bunu hayata geçiriyor. Sizleri yalnız bırakmıyor. Hastalıkta, sağlıkta, cenazede, düğünlerde sizlerle birlikte. Açılışını birlikte yaptığımız kapalı Pazar yerini Subaşıların hizmetine yaptı. Etrafınızdaki ilçelere beldelere bakın böyle bir pazar yeri gördünüz mü? Etrafı kapalı, pazarcının, vatandaşın korunduğu, soğuktan, sıcaktan etkilenmeyen bir Pazar yeri nerede var. Bu başarı Turan Canbay’ın başarısıdır.” İfadesinde bulundu ve ardından CHP Subaşı Belde Belediye Başkan Adayı Turan Canbay’a sorduğu “Bu dönem Subaşı’na ne yapacaksın” sorusuna karşılık olarak Subaşı’na Düğün Salonu ve Kültür Merkezi onayının alındığını Subaşılı vatandaşlara duyurarak sözlerine devam etti. “Biz bu yola 14 belediyenin, 14’ünü de alma hedefiyle çıktık. Başta Yalova Belediye Başkan Adayımız Mehmet Güler olmak üzere diğer tüm seçim bölgelerinde de iddialarımızı koruyoruz. Geçmiş dönemde SKM açılışlarında bu kalabalıkları göremiyorduk. Yalova Cumhuriyet Halk Partisi’nin kalesi olacak. Yalova tek bir merkezden, tek bir noktadan sosyal demokrat belediyeciliği ile yönetilecek. Hepinize tekrar hayırlı uğurlu olsun diliyorum.” Dedi

“Çıraklık dönemi bitti şimdi ustalık dönemi”

CHP Yalova İl Başkanı İ. Erdem Doğancı’nın ardından bir konuşma gerçekleştiren CHP Yalova Milletvekili Tahsin Becan “Sevgili Subaşılı yoldaşlarımız. Biliyorsunuz ki başarı hiçbir zaman tek başına değildir. Birlikte olursak başarıyı yakalayabiliriz. Bu anlamda hepimiz umutluyuz. Yalova’yı tıpkı İzmir gibi yapacağız. Armutlu, Altınova, Çınarcık, Yalova, Çiftlikköy’ü hepsini almak için yola çıktık. Bu önümüzde kalan 4 haftada hep birlikte çalışacağız. Subaşı bizim için önemli bir yer. Tersanelerin, Altınova’daki önemi ne kadar büyük ise Subaşı içinde önemli. Çünkü bildiğim kadarıyla tersanelerde çalışan işçilerin ciddi bir kısmı burada ikamet etmekte. Tersanelerden gerekli desteği Subaşı bugüne kadar alamadı. İnşallah biz Altınova’yı da alırsak, tersanelerin o desteğini Subaşı’na vereceğiz. Turan Başkanımızın çıraklık dönemi bitti. Şimdi ustalık dönemi. İnşallah hep birlikte Subaşı’nı hak ettiği yere getireceğiz. İfadesinde bulundu.

Kaynak: Murat Can Aytemur

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.