Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

CHP Çiftlikköy Belediye Başkan Adayı Adil Yele: “En büyük projem Çiftlikköy’e adil ve eşit hizmet sunmak”

CHP Çiftlikköy Belediye Başkan Adayı Adil Yele, göreve geldiklerinde ilçede 12 projeyi hayata geçirmek istediklerini ifade etti. Yele, “Ama benim en büyük projem Çiftlikköy’e adil ve eşit hizmet sunmak” dedi

Haber Giriş Tarihi: 05.03.2024 16:52
Haber Güncellenme Tarihi: 05.03.2024 16:52
Kaynak: Murat Can Aytemur
CHP Çiftlikköy Belediye Başkan Adayı Adil Yele: “En büyük projem Çiftlikköy’e adil ve eşit hizmet sunmak”

CHP Çiftlikköy Belediye Başkan Adayı Adil Yele gazetemizi ziyaret ederek gazetemiz İmtiyaz Sahibi Süheyla Gözdereliler’e önemli açıklamalarda bulundu. İlçede AK Parti’nin öndeymiş gibi bir algı oluşturma çabası içerisinde olduklarını buna anketler yaptırdıkları ve önde oldukları iddialarını da ekleyip halkı manipüle etmeye çalıştıklarını dile getiren Yele, sandıklar açıldığında herkesin neyin ne olduğunu göreceğini söyledi. Kendilerinin hiçbir zaman rehavete kapılmadan 31 Mart gününe kadar aynı tempoda çalışacaklarını dile getiren Yele, “Biz de aday adaylık sürecinden beri bir kamuoyu çalışmasını sürdürüyoruz. Bu süreçte rakiplerimiz de algı oluşturmak adına bir takım hamleler yapıyorlar. Siyaset bir satranç oyunu. Ama kim ne algı oluşturursa oluştursun biz doğru yolda ilerliyoruz. Biz her zaman gerideymişiz mantığı ile hareket ederiz ki rehavete kapılmayalım. 31 Mart akşamı sandık açıldığında kim önde kim geride herkes görecek” dedi.

“Hastane için A, B ve C planlarımız hazır”
Kendilerinin ilçeye bir hastane yapacaklarını duyurmaları üzerine hastaneyi kapatan ve taşıyan zihniyetin de hemen Çiftlikköy’e hastane açacakları açıklamalarını üzülerek takip ettiklerini dile getiren Yele, “Uzun yıllardır Çiftlikköy halkını iktidarın nimetleri diye kandırdılar. Halkımız geçtiğimiz 10 yılda Çiftlikköy’ün iktidarın nimetlerinden ne kadar faydalandığını herkes görüyor. Ben teknik bir adamım. Ayağı yere basmayan hiçbir şeyi söylemem. İlçeye bir devlet hastanesi kazandıracağız derken de planlı ve programlı bir şekilde konuştuk. A, B ve C planımız var. İl Sağlık Müdürlüğü kısa bir süre önce açıklama yaptı ve eski hastane binasında önce bir deprem dayanıklılık kontrolünden geçeceğini ve ardından da Diş Hekimliği Fakültesi ve bir diş hastanesi planlandığını ifade etti. Bu oradan ilçe halkının bir hastane hizmeti alacağını net olarak ortaya koyuyor. Aslına bakarsanız o hastane zaten Yalova sınırında. İlk planımız hastaneye vatandaşlarımızı acil bir şekilde ulaştırmak üzerine kurulu. ‘İlçeden İle Taşımacılık’ adı altında ilçeden kalkacak minibüs vatandaşlarımızı her mahalleden günün belirli saatlerinde hastaneye bedava olarak ulaştıracak. İkinci planda

Çiftlikköy’deki STK’larla ve belediye başkanlığımızda belediyenin de desteği ile ilk önce eski hastanede ilçeye hizmet verecek polikliniklerin açılmasını sağlayacağız. Olmazsa C planı olarak imar planlarımızı revize ederek bölgede hastanemizin ve okulların olacağı yeni bir imar planı düzenlemesi yapacağız. İmar planında hastanenin yerini ayıracağız, kamuya terkleri yapılacak devlet yaparsa yapacak. Yapmazsa Çiftlikköy Belediyesi olarak biz OSB’lerin de desteği ile ilçemize bir hastane kazandıracağız.
Hastaneyi kapatan, taşıyan zihniyetin, ‘Çiftlikköy’e hastane açacağım’ demesini üzülerek takip ediyorum. Bu tezat bir durum ortaya çıkartıyor” diye konuştu.
 

“Projelerimizin ayağı yere basıyor”
Seçim çalışmaları kapsamında 12 projeyi ilçe halkı ile paylaştıklarını dile getiren Yele, bu projelerin hepsinin ayağı yere basan projeler olduğunu ifade etti. Her bir projeyi sanki kendi ailesi için hazırlıyormuşçasına hassas bir şekilde planladığının da altını çizen Yele, “Projelerimizi biz AK Parti’den önce açıkladık. Biz projelerimizi üretirken benim ve ailemin de burada yaşayan ve yaşayacak birisi olduğumu da göz önünde bulundurarak yaptım. İlçemizin, ailemizin ve benim sorunum projelerimiz haline geldi. 12 ayağı yere basan, halci değil gerçekçi proje ile halkımızın karşısına çıktık. Bunları nasıl yapacağımızı, kaynaklarına kadar halkımızla paylaştık. Biz Çiftlikköy Belediyesi’ne sosyal, kültürel belediyecilik anlayışını inşa etmek istiyoruz. Partimizin misyon ve vizyonu da bu şekilde. Sosyal, kültürel ve vatandaşın ekonomisine hitap edecek başlıklar altında projelerimizi topladık. Ama bizim en büyük ve en önemli projemiz, Çiftlikköy’e eşit ve adil hizmetler sunmak. Bundan daha büyük bir proje olamaz bence. Bugüne kadar ilçede adil hizmet dağılımından söz etmek mümkün olmadı. Bana oy veren vermeyen ayrımı yapılmadan, ilçemizin her noktasına hizmetler mutlaka adil bir şekilde ulaşacak” şeklinde konuştu.
 

“Sultaniye ve 500 Evlerden ciddi oy alacağız”
500 Evler Mahallesi’nde etnik kökenli bir siyaset yapıldığına vurgu yapan Yele, “Sultaniye ve 500 Evler Mahallelerinden çok ciddi bir oy çıkartacağımızı herkes görecek. Ben etnik kökene dayalı siyaset yapmıyorum. Ben birleştirici bir siyaset anlayışından ilerliyorum. 500 Evlerde bu anlamda öne çıkartılmak istenen etnik köken anlayışı yanlış bir yaklaşım. Orada yaşayan halk da bunun farkında. Biz o mahallemizden çok ciddi bir oy oranı çıkartacağız. Sultaniye Mahallemizde ise tepki var. Diyorlar ki, ‘CHP mahalleden oy alamadığı için, AK Parti de nasılsa buradan oy alıyoruz diye mahalleye gelmiyor’ diyorlar. Sultaniye Mahallemiz arafta kalmış durumda. Özellikle 35-40 yaş aralığındaki genç nesil bu algıyı kırmak için bize çok ciddi bir teveccüh gösteriyor. Bunun sandığa yansıyacağını görüyorum. Sultaniye Mahallesi’ndeki vatandaşlarımızın taleplerini alarak da projeler ürettik. Mahallede 2 bin 800 civarında seçmen var. Bin seçmen yeni yapılara geldi. Yani Sultaniye’nin eski düşüncesi artık yavaş yavaş geri planda kalmaya başladı” dedi.
 

“Belediyeyi ciddi bir borçla devralacağız”

Çiftlikköy Belediyesi’nin 600 milyon TL gibi devasa bir borç yükü altında olduğunu bildiklerini söyleyen CHP Çiftlikköy Belediye Başkan Adayı Adil Yele, “Belediyeyi 600 milyon TL civarında devasa bir borçla devralacağımızı biz biliyoruz. Ama bundan korkmuyoruz. Zira israfı önlerseniz hizmet de üretirsiniz, borçları da kapatırsınız. Belediyemizin bütçesi 331 milyon TL civarı. 2-3 yılda biraz tasarrufla bu yükten belediyeyi kurtarırız. Ben hayatım boyunca her şeye borçlanarak sahip olduğumdan borç nasıl ödenir çok iyi bilirim” diye konuştu.
 

Kaynak: Murat Can Aytemur

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.