Hava Durumu

Çapadağ, Ordu'ya atanan Vali Erol'a veda etti

Türk Kızılay Yalova Şube Başkan Yardımcısı ve Yalova Valiliği İnsan Hakları Kurulu Üyesi Eser Çapadağ, Valiler Kararnamesi ile Ordu Valiliği’ne atanan Yalova Valisi Muammer Erol’a teşekkür ederek veda etti

Haber Giriş Tarihi: 13.08.2023 15:19
Haber Güncellenme Tarihi: 13.08.2023 15:19
https://www.yalovahayat.com/
Çapadağ, Ordu'ya atanan Vali Erol'a veda etti

Yalova Valisi Muammer Erol, Valiler Kararnamesi ile Ordu Valiliği görevine atandı. Yaklaşık 5 yıl görev yaptığı Yalova’da birçok projeye imza atan ve şehrin gelişimine katkı sağlayan Erol, Yalova halkının sevgi ve saygısını kazandı.
Erol’un görev değişikliği sonrasında Türk Kızılay Yalova Şube Başkan Yardımcısı ve Yalova Valiliği İnsan Hakları Kurulu Üyesi Eser Çapadağ, bir mesaj yayımlayarak Erol’a teşekkür etti. Çapadağ, mesajında Erol’u çalışkan, üretken, vizyon sahibi, gayretli, samimi, mütevazı ve devlet vakarını taşıyan bir devlet adamı olarak nitelendirdi.
Çapadağ, mesajında şu ifadelere yer verdi; “Yalova’nın turizm, ekonomik, kültürel ve sosyal gelişimine önemli katkılar sunan, şehrin sorunlarına kalıcı çözümlere omuz veren bir devlet adamı olarak hafızalarda yerini almıştır. Kendime ait bir ifademi de paylaşmak isterim: ‘Çalışkan ve üretken bir idareci, devletin sermayesidir.’ Gerçekten de, ülke adına projeler ortaya koyan, vizyon sahibi, gayretli, samimi ve bulunduğu görevin gereklerini yerine getiren, şehrinin ve toplumun faydasını önceleyen idareci devlet için bir sermayedir. Güvenilir, liyakatli, sorumluluk duygusu yüksek olan bu kişilerin, milli menfaatlerimiz ve güvenliğimiz için bir şans mesabesinde olduğunu biliriz. Bir vali düşünün ki, emri altındaki bir memurunu bayramda evine kabul edip eliyle tatlı ikramında bulunacak kadar mütevazı, görevini bihakkın yerine getirme hususunda da devlet vakarını taşıyan bir şahsiyet. Yalova halkının, STK’ların ve bürokrasinin gönlünde iz bırakarak bu güzel şehre veda ederek Ordu ilimizde görev yapmak üzere veda etmiş oldu. Gökkubbede hoş bir sada bırakarak, sevgi, muhabbet ve dualarla anılmak çok değerli. Sayın Valimizi bu duygularla uğurlayıp, daima hayırla yad edeceğiz. Yolun bahtın açık olsun Sayın Valim. Yeni görevinizde üstün başarılar dilerim. Yalova’ya atanan yeni Valimiz Sayın Dr. Hülya Kaya Hanımefendi’ye şimdiden tebrik ve saygılarımı iletirim.”

Hilal Baldemir

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.