Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Büyükgümüş, “Yalova’da yatırımlar anlamında 4 altın yıl başlıyor”

AK Parti Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş seçimsiz geçecek olan önümüzdeki 4 yıllık sürecin Yalova'ya hizmet ve yatırımlar anlamında 4 altın yıl olacağını söyledi. Büyükgümüş, Yalova'ya 4 yeni hastane, 1 hidroelektrik santralinin de müjdesini verdi

Haber Giriş Tarihi: 10.06.2024 11:07
Haber Güncellenme Tarihi: 10.06.2024 11:07
Kaynak: Yalova Hayat
Büyükgümüş, “Yalova’da yatırımlar anlamında 4 altın yıl başlıyor”

AK Parti Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, seçimlerin artık geride kaldığını Yalova halkının kendilerinden hizmet beklediğini söyledi. Siyasi mücadelenin yerinin seçim sathı olduğunu da hatırlatan Büyükgümüş, birçok önemli yatırımın bu 4 yıllık süreçte Yalova'ya kazandırılacağını dile getirdi.
AK Parti Yalova Milletvekilleri olarak AK Parti Yalova İl Başkanı Umut Güçlü ile her alanda Yalova'ya hizmet getirmek için çalıştıklarını dile getiren Büyükgümüş, "Biz yeni dönemde yapacağımız çalışmalara ilişkin Meliha Akyol vekilimiz ve İl Başkanımız Umut Güçlü ile birlikte Ankara'da yoğun bir mesai yürütüyoruz. Sağlıktan ulaştırmaya, su meselesinden turizme kadar çok boyutlu olarak önümüzdeki 4 yılın atılacak olan adımlarını planlıyoruz. Seçim akşamı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, 'Seçimler geride kaldı. Yatırımlar için önümüzde 4 altın yıl var' demişti. Bu bizim için de bir talimat niteliği taşıyordu. Biz de önümüzdeki 4 yılda Yalova'mızı hangi hizmetlerle buluşturacağımızın çalışmalarını yapıyoruz. Bu anlamda da epey bir başlık olgunlaştı” dedi.

"AFİLİASYON BİR KAÇ AYA KADAR TAMAMLANIYOR"

Yalova'da çok merak edilen konulardan birisi durumundaki Yalova Üniversitesi ve Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi arasındaki afilasyon süreci ile ilgili de net tarih veren Büyükgümüş, "Cumhurbaşkanımızın Yalova ziyaretinde üniversite ve afilasyon meselesini masaya yatırmıştık. Onun ardından afiliasyon sistemini yenileyen bir kanuni düzenleme hayata geçirildi. Şimdi Sağlık Bakanlığı'mız alt düzenlemeler için çalışıyor. Sayın Sağlık Bakanımızın bize verdiği bilgiye göre o da bir kaç ay içerisinde devreye girecek ve Yalova Üniversitesi ile Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin afiliasyon işlemi gerçekleşmiş olacak. Ama burası sağlık sisteminde 3’üncü derece hastane olarak kabul ediliyor. Sağlık Bakanımız 2'nci derece için de bizim hızlı bir adım atmamızın gerekli olduğunu bize vurguladı" diye konuştu. 

4 İLÇEYE 4 HASTANE YAPILACAK

AK Parti Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, 4 ilçe açısından sevince neden olacak bir müjdeyi de paylaştı. Çınarcık, Çiftlikköy, Altınova ve Armutlu ilçelerinde devlet hastaneleri yapılacağının müjdesini veren Büyükgümüş, "Biz de bu anlamda Çiftlikköy sınırları içerisinde yeni bir hastane için yatırım yapacağız. Burada yer için bir kaç alternatif var. Kısa süreler içerisinde burası netleştiğinde kamuoyu ile yerini de paylaşacağız. Çiftlikköy ilçemizde bulunan eski Devlet Hastanesi binasını ise yaşlılara yönelik palyatif bakım merkezi olarak kullanacağız. Bu binada ayrıca Çiftlikköy ilçesindeki vatandaşlarımızın 1'nci derecede sağlık hizmeti alabilecekleri kurum yine mevcuttaki diş hastanemizi de seviyesini yükseltip burada hizmete alacağız. Armutlu ilçemizde de seçimden önce hastane vaadimiz vardı. Bu ilçemizde de 50 yataklı bir devlet hastanesi yapma kararı Sağlık Bakanlığı tarafından verildi. Cumhurbaşkanlığı yatırım programına da girdi. Burasının da önce projesi yapılacak ardından da ihale süreci gerçekleştirilecek.
Armutlu ilçemizde yapılacak olan hastanenin ikizini Altınova ilçemizde de gerçekleştireceğiz. Mevcut yatak kapasitemize ek olarak ilçemize 50 yataklı bir hastane daha kazandırılmış olacak. Çınarcık ilçemizde de 100 yataklı bir devlet hastanesi yapılacak. Ama bu hastanelerimizin yerleri daha netleşmedi. Yerlerinin netleşmesi ile birlikte detaylarıyla birlikte kamuoyumuzla da paylaşacağız” şeklinde konuştu

YALOVA'YA HİDROELEKTRİK SANTRALİ KAZANDIRILACAK

Yalova'da Gökçe-2 Barajı ile Gökçe Barajı'nın kot farkını kullanarak elektrik üretecek bir hidroelektrik santralinin kurulacağı müjdesini de Yalova kamuoyu ile paylaşan Büyükgümüş, "Gökçe-2 Barajını da bu anlamda çok önemsiyoruz. Yalova Valimiz Sayın Dr. Hülya Kaya başkanlığında DSİ Bölge Müdürünü burada misafir ederek bir toplantı gerçekleştirdik. Yalova'nın nüfus projeksiyonu, sanayisi, ihtiyaç duyulacak su miktarları ile detaylı bir projeksiyon raporunu tartıştık. Gökçe Barajı ve Gökçe-2 Barajı arasında ciddi bir kot farkı var. Biz Meliha Akyol vekilimizle birlikte bu kot farkını kullanacak bir hidroelektrik santralinin kurulmasını da önermiştik. DSİ bu konuda da gerekli çalışmaları yaptı ve belirtilen bölgede bir hidroelektrik santrali kurulmasının mümkün olabileceğini bize bildirdi. O da Gökçe-2 Barajının inşaatı ile birlikte paralel olarak planlanacak. Bu santral hayata geçerse Yeşil Körfez Su Birliği'nin tüm enerji ihtiyacı bu santralden sağlanacak. Orta vadede baraj çalışması 10 yıllık bir çalışmada tamamlandığında hidroelektrik santrali de bitmiş olacak ve Yeşil Körfez Su Birliği'nin enerji gideri sıfırlanmış olacak. Yani birileri 25 yıllık isale hattı kredisi alındığını tartışıyorlar ya hani, neyle ödeyeceksiniz diye. Biz tam bir eko sistemle çalışıyoruz. Yeşil Körfez Su Birliği hiç elektrik gideri ödemediği bir sisteme kavuştuğunda o taksitler zaten Yeşil Körfez Su Birliği tarafından ödenir duruma gelecek. Yani meseleye tek pencereden değil tamamıyla bakmak lazım. Zaten bizim değerlendirmemize göre önümüzdeki dönemde Yalova Belediyesi'nin imkanları ile isale hattının kredileri rahatlıkla ödenebilecek durumdadır. Ama biz buna ek bu çalışmayı da hayata geçirerek Yeşil Körfez Su Birliği'ni daha da güçlendireceğiz” dedi.

"SİYASİ MÜCADELENİN YERİ SEÇİM SATHIDIR"

Siyasi mücadele ve çekişmelerin seçimlerin tamamlanması ile birlikte geride kaldığının altını çizen Büyükgümüş, "Biz yerel-genel ayrımı yapmıyoruz. Yapacağımız bütün hizmetler Yalova'da. Bu anlamda kim fikir sahibi ise taş üstüne taş koyup Yalova'yı ileriye taşımak istiyorsa biz de o arkadaşlarımızla birlikteyiz. Siyasi mücadelenin yeri seçim sathıdır. Şimdi vatandaş hepimizden hizmet bekliyor. Biz de bu hizmet için mücadele ediyoruz. Yani önümüzdeki seçimsiz geçecek bu 4 yıl Yalova’mız için de yatırımlar için altın yıl olacak. Tıp Fakültesi bu şehrin gündemindeydi, halletik. Hastane ihtiyaçtı, hayata geçirdik. Bundan sonraki 4 yılda da yine Yalova'mızın ihtiyacı olan önemli yatırım ve hizmetler birbiri ardına bu ile kazandırılacaktır" diye konuştu. 

Kaynak: Yalova Hayat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.