Hava Durumu

Bürokraside üst düzey yönetici ataması Resmi Gazete’de

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla çok sayıda üst düzey devlet yöneticileri ataması Resmi Gazete’de yayımlandı.

Haber Giriş Tarihi: 15.09.2023 11:15
Haber Güncellenme Tarihi: 15.09.2023 11:15
https://www.yalovahayat.com/
Bürokraside üst düzey yönetici ataması Resmi Gazete’de

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2,3 ve 4’üncü maddeleri gereğince Üst Kademe Kamu Yöneticiliklerine yapılan atamalar bugün itibari ile Resmi Gazete’de yayımlandı. Alınan karara ilişkin atamalar şu şekilde:

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Sosyal Güvenlik Kurumu Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevine İsmail Ertüzün getirilirken, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nda ise Enerji İşleri Genel Müdürlüğüne, Ahmet Özkaya; Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğüne, Arslan Narin; Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğüne, Vedat Yanık; Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığına ise Muharrem Kiraz atandı.

Milli eğitim bakanlığında da bazı atamalar gerçekleştirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nda ise; Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne, Halil İbrahim Topçu; Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne, Ali Karagöz; Öğretmen Yerleştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğüne, Cevdet Vural; Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğüne, Emir Hasan Arslantaş getirildi.

Devlet Denetleme Kurulu üyeliklerine 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3’üncü maddeleri ve 5 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 10’uncu maddesi gereğince Murat Selim Aydemir ve Emin Sadık Aydın atandı.

Tan Sağtürk Genel Müdür olarak atandı

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda ise Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Bedri Tan Sağtürk olurken, Milli Savunma Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü ise Ali Köse oldu.

Hilal Baldemir

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.