Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Berber ve kuaförler için yeni karar! Haftanın bir günü kapatmak zorunlu olacak

Ticaret Bakanlığı, berber, kuaför ve güzellik salonlarının çalışma günleri ve saatlerine ilişkin yeni bir düzenleme yaptı. Bugünden itibaren geçerli olacak karara göre bu işletmelerin haftanın bir günü kapalı olması zorunlu olacak ve çalışma saatleri sıkı bir şekilde denetlenecek.

Haber Giriş Tarihi: 01.07.2024 10:58
Haber Güncellenme Tarihi: 01.07.2024 10:58
Kaynak: Hilal Baldemir
Berber ve kuaförler için yeni karar! Haftanın bir günü kapatmak zorunlu olacak

Kuaför, güzellik salonu ve berberler için zorunlu yeni dönem başlıyor. Ticaret Bakanlığı, açıkladığı yeni kararla bu işletmelerin hafta bir gün kapalı olmak zorunda olacağına karar verdi.

Ticaret Bakanlığı'nın aldığı karara göre, 1 Temmuz itibarıyla kuaför ve berber salonlarının haftanın 1 günü kapalı olması yürürlüğe girecek.

Berber, kuaför ve güzellik salonlarının ülke genelinde haftanın bir günü kapalı olması uygulaması kesin bir şekilde uygulanmak üzere, 1 Temmuz 2024 tarihi itibarıyla yürürlüğe girecek.

Berber, kuaför ve güzellik salonlarının illerin Valilikleri tarafından belirlenen günlerde kapalı olmadığının tespit edilmesi halinde Ticaret Bakanlığı'nca bu işletmelere idari yaptırım uygulanacak.

TİCARET BAKANLIĞI DUYURDU!

Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre; berber, kuaför ve güzellik salonu işletmecilerinin büyük çoğunluğunu barındıran sektör paydaşları tarafından Bakanlıkça iletilen talep ve öneriler titizlikle değerlendirilerek ülke genelinde tüm berber, kuaför ve güzellik salonlarının haftanın bir günü kapalı olması yönünde 18 Ağustos 2022 tarihinde karar alındığı hatırlatıldı.

"HAFTADA BİR GÜN TATİLE SEKTÖR GENİŞ KATILIM SAĞLADI"

Bakanlıktan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Devam eden süreçte kapalı olunacak günün, her ilin sektörel yapısı ve İşletme profili ile tüketici tercih ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak Valilikler tarafından belirlenebilmesi amacıyla sektörün geniş katılımının sağlandığı çalışmalar yürütülmüş olup gelinen noktada bu çalışmalar tamamlanmıştır.

"İşletmelerin kapalı olmaması durumu valilikler tarafından tespit edilecek"

Bu doğrultuda, berber, kuaför ve güzellik salonlarının ülke genelinde haftanın bir günü kapalı olması uygulaması 1 Temmuz 2024 tarihi itibarıyla yürürlüğe girecek ve bu işletmelerin Valilikler tarafından belirlenen günlerde kapalı olmadığının tespiti halinde Ticaret Bakanlığımızca idari yaptırım uygulanacaktır.

Hilal Baldemir

Kaynak: Hilal Baldemir

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.