Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Başkan Adil Yele, ilk ‘Halk Günü’nde Çiftlikköylülerle buluştu

Göreve başladığı ilk günden bu yana Çiftlikköylülerden yoğun ilgi gören Çiftlikköy Belediye Başkanı Adil Yele, ilk halk günü toplantısında vatandaşların talep ve önerilerini dinleyerek, yapılmakta olan çalışmalar ve planlanan projeler hakkında bilgiler verdi

Haber Giriş Tarihi: 27.05.2024 15:45
Haber Güncellenme Tarihi: 27.05.2024 15:45
Kaynak: Yalova Hayat
Başkan Adil Yele, ilk ‘Halk Günü’nde Çiftlikköylülerle buluştu

Yoğun bir seçim temposunun ardından aynı yoğunlukta belediye çalışmalarına devam ettiklerini kaydeden Başkan Yele, “Çiftlikköy Belediye Başkanlığı makamının kapılarını vatandaşlarımıza açmıştık, bu süreçte ciddi bir talep oldu. Randevu sistemine de çok fazla talep oldu. Biz de halk günleri düzenleyelim, vatandaşlarımızla temas edelim, birim amirlerimiz ve müdürlerimizle birlikte sıkıntıları, şikayetleri dinleyelim. Çözüm bulma adı altında bir yol haritası çizelim, dedik” diyerek halk günlerinin periyodik olarak yapılacağını ifade etti. Vatandaşlardan gelen soruları detaylı olarak yanıtlayan Başkan Yele, dere ıslahlarından sahil temizliğine, mokamp alanında yapılacak projelerden hayvan barınağının yenilenme projesine kadar pek çok konuda bilgiler verdi.

“Bölgemizde deprem gerçeği var”

Beklenen olası Marmara depremiyle ilgili soruyu yanıtlayan Başkan Yele, “Bölgemizde deprem gerçeği var, depremin ne zaman, nasıl, kaç şiddetinde olacağını deprem bilimi bile bilmiyor. Yasa gereği belediyemiz bünyesinde bir Afet İşleri Müdürlüğü kurulmuş ama sadece bir personel vardı. Şimdi hızlı bir şekilde Afet İşleri Müdürlüğündeki çalışan sayısını arttırıyoruz. Bu konuda ilk önce belediyemizden başlayarak ne yapılabilir, bununla ilgili planlamalar yaptık. MAG ve SES diye ilçemizde arama kurtarma grubumuz var. Bunlarla beraber itfaiye müdürlüğümüz olası bir depremde ön plana çıkıyor.

Onlarla beraber tatbikatlar yapacağız. Deprem toplanma alanlarıyla alakalı yer bildirdik. Etibank’ın olduğu bölge ve Sultaniye’de eski prefabriklerin olduğu bölgede toplanma alanlarıyla ilgili yazışmalar yaptık. Oralar Milli Emlak arazisi. Gerekli izinlerin çıkması halinde oraya su hatları çekilmesi gibi düzenlemeler olacak.

Artı deprem konteynırlarımız var. Onların içini gerekli aletlerle dolduruyoruz, deprem çantaları temin edildi. Barınağımızın orada 24 bin m2 bir arazi var, oranın tahsisiyle alakalı yazı yazdık, bu işleri orada yapacağız” diye bilgi verdi.

“Kentsel dönüşümle ilgili uygulamalarımız olacak”

Depreme hazırlık kadar yapı stokunun yenilenmesinin de önemli olduğunu belirten Başkan Yele, “Kentsel dönüşümle ilgili vatandaşlarımızı bilgilendirecek Afet İşleri Müdürlüğü altında bir birim kurmayı planlıyoruz. Bölgemizde özellikle Sahil ve Siteler Mahallelerinde beş katlı yapı stokumuz çok fazla. Bunlar 99 öncesinde yapılan binalar. Bunlar beş katlı ama imar planında 4 kat olduğu için kentsel dönüşüm yapılamıyor. Onun önünü açacak hamleler de yapacağız” dedi.

Kaynak: Yalova Hayat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.