Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Altınova’da ata tohumları toprakla buluşuyor

Altınova Belediyesi Hizmet Binası önünde bu yıl ilk etapta 10 bin çoğaltılabilir yerli tohum domates fidesi ücretsiz dağıtılmaya başlandı. Dağıtılan fideler, yerli tohumdan elde edilme özelliğinden dolayı vatandaşların büyük ilgisini çekti

Haber Giriş Tarihi: 11.06.2024 14:28
Haber Güncellenme Tarihi: 11.06.2024 14:28
Kaynak: Murat Can Aytemur
Altınova’da ata tohumları toprakla buluşuyor

Altınova Belediyesi, üreticiye destek amaçlı başlattığı yerli tohum fidesi dağıtımını Belediye Hizmet Binası önünde gerçekleştirdi. Üreticiye destek amaçlı 40 bin ata tohumu toprakla buluştu.

“Fide dağıtımlarımız devam edecek”

Domates, biber ve karpuz fidesinin dağıtıldığı programa vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi. Ata tohumlarının Altınova’nın bereketli topraklarıyla buluşmasından mutlu olduklarını belirten Altınova Belediye Başkanı Yasemin Fazlaca, “Domates, biber ve karpuz fidelerimizin dağıtımını gerçekleştirdik. Ata tohumlarımız, ilçemizin bereketli topraklarında buluşmaya devam edecek. Tohumlarımız, bolluk ve berekete dönüşecek” dedi.

“Ata tohumlarımıza sahip çıkıyoruz”

Dağıtılan fideler, yerli tohumdan elde edilme özelliği olması nedeniyle vatandaşların büyük ilgisini çekti. İlçede ata tohumlarına sahip çıkıldığı da belirten Fazlaca, “Altınova’mızda ata tohumlarımıza sahip çıkıyoruz. Çiftlilerimize ve vatandaşlarımıza ata tohumlarımızın özelliğini ve önemini anlatıyoruz. Ata tohumlarının korunması ve yaygınlaştırılması, sürdürülebilir tarımın ve gıda güvenliğinin sağlanması açısından hayati bir adım. Ata tohumu ile sürdürülebilir tarımın teşvik edilmesi, gıda güvenliğinin arttırılması ve biyolojik çeşitliliğin korunması açısından önemlidir” ifadelerine yer verdi.


Altınova Belediye Başkanı Yasemin Fazlaca, tamamen yerli tohumdan elde edilen fidelerin çoğalma imkânının da bulunduğunu belirtti.

Kaynak: Murat Can Aytemur

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.