Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Altınova Belediyesi eski Başkanı Dr. Metin Oral, AK Parti Yalova İl Başkanı Umut Güçlü’nün açıklamalarına cevap verdi

Dr. Metin Oral, açıklamasında şu sözlere yer verdi; “Öncelikle, 20 yıl boyunca hiçbir göreve talip olmadım.  Verilen her görevi Türkiye ortalaması üzerinde bir başarı ile layıkıyla yerine getirdim. Asla değişime karşı olmadım, direnç göstermedim. Hatta, birkaç dava ve yol arkadaşımızın adaylıklarının değerlendirilmesi yönünde öneri ve beklentimizi kendileri ile paylaştım.

Haber Giriş Tarihi: 03.06.2024 09:40
Haber Güncellenme Tarihi: 03.06.2024 09:40
Kaynak: Yalova Hayat
Altınova Belediyesi eski Başkanı Dr. Metin Oral, AK Parti Yalova İl Başkanı Umut Güçlü’nün açıklamalarına cevap verdi

 Dr. Metin Oral, açıklamasında şu sözlere yer verdi; “Öncelikle, 20 yıl boyunca hiçbir göreve talip olmadım.  Verilen her görevi Türkiye ortalaması üzerinde bir başarı ile layıkıyla yerine getirdim. 
Asla değişime karşı olmadım, direnç göstermedim. Hatta, birkaç dava ve yol arkadaşımızın adaylıklarının değerlendirilmesi yönünde öneri ve beklentimizi kendileri ile paylaştım.
Arkamdan sinsice ve nankörce oyun oynayan, ilçemizde karşılığı olmayan bir isim dışında aday gösterilecek diğer adaylara tam destek olacağımı, yol yürüyeceğimi dürüst ve net şekilde kendileri ile paylaştım.
Ancak, 31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde İl Başkanı ve Milletvekilleri ile yaptığımız tüm görüşmelerde benimle devam etme kararı tarafıma iletildi.
Buna rağmen, parti adabına, geleneklerine ve teamüllere uygun olmayacak şekilde aday gösterilmediğimi ne yazık ki salonda öğrendim.
Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinde gündüzünü gecesine katarak Türkiye ortalaması üzerinde bir başarının elde edilmesinde önemli rol oynayan birisini ailesi, yol arkadaşları nezdinde itibarsızlaştırılmasının savunulacak bir tarafı bulunmamaktadır.
Gelinen noktada hatalardan ders alınmadığını üzüntü ile takip etmekteyim.  
Asıl makamlar milletin gönül makamıdır. 20 yıl boyunca yerel ve genel tüm seçimlerde o gönüllere dokunmak, başarı ile çıkmayı gurur madalyam olarak taşımaya devam edeceğim.
Bir kez daha belirtmek isterim ki, dün olduğu gibi bugün de yarın da Sayın Cumhurbaşkanımızın yanında olacak ve kendisinin başarısı, ülkemizin geleceği için üzerime düşeni her zaman olduğu gibi yerine getirmeye devam edeceğim.
Kamuoyuna saygılarımla.”

Kaynak: Yalova Hayat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.