Hava Durumu

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Emsalsiz kahramanlık destanı”

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, 19 Eylül 1921 tarihinde TBMM tarafından Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Mareşallik rütbesi ve Gazilik unvanının verilişinin 102. yıl dönümünü ve Gaziler Günü'nü kutladı

Haber Giriş Tarihi: 19.09.2023 00:10
Haber Güncellenme Tarihi: 19.09.2023 00:10
https://www.yalovahayat.com/
Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Emsalsiz kahramanlık destanı”

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle yayınladığı mesajında, “Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Gazilik unvanı ile Mareşal’ rütbesinin verilişinin 102. yıl dönümü ve Gaziler Günü’nü kutlamanın heyecanını yaşıyoruz” dedi.

“Geri dönmeyi düşünmeyen kahramanlarımız”

 “Şanlı tarihimizde aziz milletimizin birçok evladı emsalsiz kahramanlık destanı yazdı ve bunun sonucunda da şehitlik ve gazilik mertebelerine ulaştı” diyen Dr. Metin Oral, sözlerini şöyle sürdürdü; “Vatanımız, bayrağımız, ezanımız, bağımsızlığımız ve mukaddes değerlerimiz uğruna çıkılan yolda geri dönmeyi düşünmeyen kahraman şehitlerimiz ve gazilerimiz bu cennet vatanımızın gerçek sahipleridirler. Vatanımızın bölünmez bütünlüğü, vatandaşlarımızın huzuru, güvenliği ve esenliği için büyük bir şerefle görev yaparak gazilik mertebesine ulaşan kahramanlarımız, aziz şehitlerimizle birlikte gurur kaynağımız, vefanın, sadakatin, vatan sevgisinin ve bağımsızlık tutkusunun simge ve zirve isimleri olmuşlardır. Üzerinde yaşadığımız coğrafyanın bizler için bir vatana dönüşmesini, şehit ve gazilerimizin vermiş oldukları büyük mücadeleye borçluyuz. Şehit ve gazilerimizin bize bıraktığı bu mukaddes emaneti muhafaza ve müdafaa etmek adına, canını ve malını derin bir teslimiyet ile siper etmekten çekinmeyen bir milletin evlatları olarak, bayrağımızı şerefle dalgalandıracağız. Kimsenin şüphesi olmasın ki şehitlik mertebesine erişmiş ve büyük fedakârlık göstererek gazi olmuş her bir kahramanımızın aileleri bizlere tevdi edilmiş en kıymetli emanettir. Bu duygu ve düşüncelerle, başta cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bütün şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi rahmetle ve minnetle yâd ediyor, kahraman gazilerimize ve değerli ailelerine sağlıklı ve huzurlu bir ömür diliyorum.”

Hilal Baldemir

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.