Hava Durumu

Aksa Akrilik, yeni ürünü Mithra ile ilk kez İleri Teknoloji Tekstil Ürünleri dünyasına giriş yaptı AKSA’DAN MİLLİ SAVUNMAYA BÜYÜK DESTEK

Aksa Akrilik tarafından dünya da çok az ülkenin üretebildiği Mitra ürünü ile ülkemizin milli savunmasına da önemli katkılar sunulacak. Mithra ile savunma sanayinde soft balistik ve hard balistik ürünler ile diğer savunma alanlarında etkin olarak kullanılacak.

Haber Giriş Tarihi: 03.08.2023 17:23
Haber Güncellenme Tarihi: 03.08.2023 17:23
https://www.yalovahayat.com/
Aksa Akrilik, yeni ürünü Mithra ile ilk kez  İleri Teknoloji Tekstil Ürünleri dünyasına giriş yaptı AKSA’DAN MİLLİ SAVUNMAYA  BÜYÜK DESTEK

Bugün 5 kıtada, 50’den fazla ülkede 300’e yakın müşterisi bulunan Türkiye’nin tek; dünyanın ise lider akrilik elyaf üreticisi Aksa Akrilik, savunma sanayini de kapsayan farklı sektörlerin kullanımına yönelik "Ultra Yüksek Moleküler Ağırlıklı Polietilen Elyaf” (Mithra) ürünü ile ilgili yatırım kararı aldı.  Türkiye’de ilk kez üretilen Mithra ürünü, dünyada ise az sayıda ülke tarafından üretiliyor.

Yeni nesil Ar-Ge çalışmalarının sonucu geliştirilen ürününe ilişkin yatırım kararı hakkında açıklama yapan Aksa Akrilik Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Cengiz Taş “350 ton/yıl kapasiteyle başlayarak kademeli olarak artacak şekilde Mithra markası altında teknik tekstillere yönelik yüksek teknolojili katma değerli üretim yapmak üzere yeni bir tesis yatırımına başladık. Fizibilite çalışmalarına göre 2025 yılından itibaren devreye alacağımız üretim tesisimizin ilk ünitesinin yatırım bütçesini  20 milyon dolar olarak planlıyoruz” şeklinde konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.