Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Ak Parti İl Başkanı Umut Güçlü, CHP’li belediye başkanlarına seslendi;“İnsanın ekmeği ile oynayan iflah olmaz”

AK Parti Yalova İl Başkanı Umut Güçlü partide düzenlediği basın toplantısı ile CHP’li belediyelerde partizanca işten çıkartmaların başladığını söyledi. Güçlü, “İnsan olduğunuzu, karşınızdakinin de bir insan olduğunu ve bir insanın ekmeği ile oynayanın iflah olmayacağını iyi biliniz” dedi

Haber Giriş Tarihi: 17.05.2024 16:32
Haber Güncellenme Tarihi: 17.05.2024 16:32
Kaynak: Murat Can Aytemur
Ak Parti İl Başkanı Umut Güçlü, CHP’li belediye başkanlarına seslendi;“İnsanın ekmeği ile oynayan iflah olmaz”

AK Parti Yalova İl Başkanı Umut Güçlü, AK Parti Çiftlikköy İlçe Başkanı Serdar Kaya, AK Parti Altınova İlçe Başkanı Metin Bülbül ve AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Selihan Dicle Şimşek ile birlikte bir basın toplantısı düzenledi. Burada CHP’li belediyelerin işçi çıkartmaya başladıklarını dile getiren AK Parti Yalova İl Başkanı Umut Güçlü, bunu yaparken kendisinden olmayana karşı zulmünü de arttırmaya niyetlendiklerinin altını çizdi. Geçmişi ile haksızlığa uğrattığı, mazlumlarla ve tüm vatandaşlarla helalleştiğini iddia eden CHP’de hiçbir şey değişmediğine vurgu yapan Güçlü, “Bilindiği üzere bir seçim sürecini geride bıraktık. Kazandığımız ve kaybettiğimiz yerler oldu. Seçimde neden bazı yerlerde istediğimiz seçim sonuçlarını alamadığımızı tüm teşkilat birimleri ile ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesi ve emirleri ile enine boyuna değerlendirmelerini yapıyoruz. Bu çalışmaları yaparken de AK Parti’yi milletin partisi yapan halkımızla buluşmaya devam ediyoruz.

Sorunlarını gidermeye, dertlerine ve sevinçlerine ortak olmaya gayret gösteriyoruz. Yalova’nın bazı ilçelerinde belediye başkanlıklarını CHP’ye devrettik. Son derece demokratik bir ortamda gerçekleşen seçimlerden sonra da kaybetmişliğin hazımsızlığına düşmeden parti geleneğimize ve insani değerlerimize uygun bir şekilde belediyelerin devrini gerçekleştirdik. AK Parti için milletin kararından daha önemli bir karar yok. Olmayacaktır da. Nasılsa kazandığımızda tüm seçmenlere olan saygımızı sevgimizi koruduysak, kaybettiğimiz zaman da bunu muhafaza etmeyi her zaman düstur bildik. Ancak bugün görüyoruz ki geçmişi ile haksızlığa uğrattığı, mazlumlarla ve tüm vatandaşlarımızla helalleştiğini iddia eden CHP’de hiçbir şey değişmemiş. Değişmekle kalmamış kendisinden olmayana karşı zulmünü de arttırmaya niyetlenmişler. ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ derler. Ancak görevi devralan CHP’li belediyeler insanın yaşamını idame ettirmesi için ihtiyacı olan ekmeğe bile kör bir siyasi hırsla göz dikmiş bulunmaktadır. Görev aldıkları tüm ilçelerde kadın, genç, ihtiyaç sahibi ayrımı yapmadan sadece siyasi görüşlerinden dolayı çalışanlarını işten çıkartmaya başlamışlardır. Yıllardır ofis elemanı olarak çalışan 50 küsur yaşlarındaki kadınları sırf tazminatlarını ödememek için işten çıkartmadıklarından park ve bahçelerde, çevre temizliğinde görevlendirmenin hiçbir insani duygu ile bağdaşır yanı yoktur. Seçimlerden önce CHP’nin önde gelen belediye başkanlarından birisi, ‘Ekmekle oynayan şerefsizdir, namussuzdur’ demişti. Biz böyle kelimeler kullanmaktan ar ederiz. Ama AK Parti önce Türkiye’de sonra dünyada nerde haksızlığa, zulme uğramış bir kimse varsa her zaman yanında olmayı şiar edinmiş bir partidir” dedi.
 

CHP’li başkanlara ve sendikalara seslendi

Konuşmasında CHP’li belediye başkanlarına seslenen Güçlü, “Bu yüzden işten çıkartılan, mobinge uğrayan vatandaşlarımızın siyasi görüşleri ne olursa olsun, kararlılıkla arkasında olmaya devam edeceğiz. Bu konudaki hukuki ve insani her adımı atmaktan da geride durmayacağımızı bilmenizi isterim. Burada sırf AK Partili diye işçi kıyımı yapan CHP belediyelerine sesleniyorum; ‘İnsan olduğunuzu, karşınızdakinin de bir insan olduğunu ve bir insanın ekmeği ile oynayanın iflah olmayacağını iyi biliniz’. Aynı zamanda bu personellerin çalışma arkadaşlarına da sesleniyorum; Lütfen arkadaşlarınızın ve kardeşlerinizin yanında olun. Tüm işçi ve memur sendikalarına sesleniyorum; Bu işten çıkartılan ve mobinge uğrayan personellerin hakkını savunmak için ne gerekiyorsa yapın ve biliniz ki AK Parti tüm gücü ile sizin arkanızdadır” diye konuştu.

Kaynak: Murat Can Aytemur

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.