Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Ak Parti Çiftlikköy Belediye Başkan Adayı Recep Hacı: “Hastane yapmak, sağlık ocağı yapmak atıp tutmakla olmaz”

AK Parti Teşkilatı, 18 Şubat 2024 Pazar günü Çiftlikköy Sahil Mahallesinde İlçe Seçim İrtibat Bürosunun açılışını gerçekleştirdi.

Haber Giriş Tarihi: 18.02.2024 23:32
Haber Güncellenme Tarihi: 18.02.2024 23:47
Kaynak: Yalova Hayat
Ak Parti Çiftlikköy Belediye Başkan Adayı Recep Hacı: “Hastane yapmak, sağlık ocağı yapmak atıp tutmakla olmaz”

Serdar Kaya, “Çiftlikköy’ün hizmet çıtasını bir üst noktaya taşımak en büyük amacımız”

Programın açılış konuşmasını yapan AK Parti Çiftlikköy İlçe Başkanı Serdar Kaya, “10 yıldır ilçemiz AK Belediyeciliğin hizmetleriyle bugünlere geldi. Bu başarılı projelerin ve hizmetlerin devamı için bir daha oylarınıza talibiz. 

31 Mart’a kadar sıkılmadık el, çalınmadık kapı bırakmamak üzere sahada olacağız. AK Partimizin Çiftlikköy İlçe Başkanı olarak Sahil Mahallesi’nde büyüyen, esnaflık yapan, acı tatlı günler geçiren bir kardeşiniz olarak sizlerden istirhamım Doktor Recep Hacı başkanımıza seçimi farkla kazandırmaktır.
Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde Doktor Recep Hacı ile birlikte Çiftlikköy’ün hizmet çıtasını bir üst noktaya taşımak en büyük amacımızdır.” dedi.

Silpagar, “Hizmetlerin devam etmesi için AK Parti belediyeciliği devam etmeli”

Ardından konuşan Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, 2 dönem belediye başkanlığı yaptığı Çiftlikköy’de gerçekleştirdiği hizmetlere değindi.
Silpagar, “Çiftlikköy’de hizmet 2014 yılında başladı. Ölüm kavşağı ile başladık. O kavşakta yüzlerce, binlerce insan öldü.  Geldiğimizde asbestli borular vardı, kanalizasyon suları birbirine karışmıştı, 3’üncü kata çıkmayan sular, yapılmayan yollar vardı. 15 Temmuz yaşandı. Bu 10 yılın 6 yılında Yalova Belediyesi bizde değildi. Bunlara rağmen 15 Temmuz’da da Yalova’nın yanında olduk.  Hizmetlerin bizden sonra devam etmesini istiyorsanız yine AK Parti belediyeciliği devam etmeli. Bunun adı da Hacı Recep.” şeklinde konuştu.

Tutuk, “Recep başkanımız Çiftlikköy’ü Yalova’nın en güzel ilçesi yapacak”

Başkan Silpagar’ın ardından konuşan ve Recep Hacı’nın yapılan hizmetleri artıracağını belirten Yalova Belediye Başkanı ve Belediye Başkan Adayı Mustafa Tutuk, “6 yıl belediye bizde değildi. Aradaki farkı anlatmak için söylüyorum; belediye bize geçtiği zaman Çiftlikköy ve Yalova arasındaki bisiklet yolunu iki belediyenin aynı zihniyette olmasından dolayı açtık.
İki belediyenin uyumu çok önemli. İki belediye uyumlu olduğunda aradaki dere ıslah olur, arada köprüler olur, iki belediye hizmette yarışır.
Ali Murat başkanın 10 yılda yaptığı hizmetlere hepimiz şahit olduk. Asbestli borulardan asfalta, üstgeçitlerden alt geçitlere hepsini gördük. Ben emeklerinden dolayı kendisine teşekkür ediyorum ama bu yeterli değil. 
Recep Hacı başkanımız bir tık daha üstüne koyacak, Çiftlikköy’ü Yalova’nın en güzel ve en yaşanılabilir ilçesi yapacak. Yapması için Yalova Belediyemiz ve tüm teşkilatlarımız arkasında duracak. Allah’ın izniyle 31 Mart’ta da bunu başaracağız.” açıklamasında bulundu. 

Akyol, “Türkiye Yüzyılının hedeflerini sizlerle birlikte yerine getireceğiz”

Ali Murat Silpagar’a teşekkür ederek konuşmasına başlayan Milletvekili Meliha Akyol ise, “AK Parti’nin en güzel özelliği ilk günden beri isim kim olursa olsun sayın cumhurbaşkanımızın iradesiyle, genel merkezimizin iradesiyle seçimde kimin ismi belirlendiyse onun arkasında bir nefer gibi çalışmaktır.” dedi.
10 yılda Çiftlikköy’de yaptığı hizmetlerle ilçeye çağ atlattığı için Ali Murat Silpagar’a teşekkür eden Akyol açıklamasında, “Kendisi bugün de bizim yanımızda. Bizim farkımız bu. Çiftlikköy’de de böyle Altınova’da da böyle. Çünkü biliyoruz ki Ali Murat başkanımız bize omuz vermezse Çiftlikköy’de kazanamayız.
Biz çok güçlü bir liderin teşkilatıyız ve halkımızın neferiyiz. O yüzden irade ne buyurursa biz onu yapacağız. 
Ali Murat Silpagar başkanımız mühendisti. Recep Hacı başkanımız da doktor olarak kalplere dokunacak, insanları anlayacak ve Ali Murat Silpagar başkanımızın yaptığı işlere devam edecek.Bu seçim çok önemli. Çünkü Türkiye Yüzyılı hedeflerimizi gerçekleştirmek için çıktığımız yoldaki ilk seçim bu. Biz artık Türkiye Yüzyılının hedeflerini sizlerle birlikte yerine getireceğiz.İnşallah 31 Mart akşamı yine AK Parti iktidar olacak.” İfadelerine yer verdi.

Güçlü, “Altyapı işi bir belediye başkanı için risktir”

Akyol’un ardından konuşan İl Başkanı Umut Güçlü ise 7 sene Çiftlikköy’de yaşadığını belirterek, “Allah nasip etti buraya tekrar böyle güzel bir şekilde geldik. Öncelikle Ali Murat Silpagar başkanıma teşekkür ediyorum. Kendisi burada çok güzel işler yaptı.
Buraya gelir gelmez altyapı işine başladı ki altyapı işi bir belediye başkanı için risktir. Çünkü ortalık ayağa kalkar, insanların şikayetleri olur ama bunun sonucunda ne oldu; Yalova’nın en temiz suyunu içen ilçesi Çiftlikköy oldu.
Arkasından sahilde yer alan sitelerin iskelelerini kaldırdı. Sahilde baştan sona düzenlemeler yaptı. Yalova’dan bile insanlar gelip Çiftlikköy sahilinde baştan sona kadar yürüyüş yapıyor. Şimdi bunun devamında yeni bir süreç başlıyor.  Bu yeni süreçte Recep başkanımız sizlere emanet. Recep Hacı buranın evladı, Yalova’da büyük hizmetler yapmış bir insan. Ben Recep Hacı başkanımızın, Ali Murat Silpagar başkanımızın koymuş olduğu çıtanın çok daha yukarısına çıkacağına inanıyorum.
Önemli olan halka hizmettir. Çünkü halka hizmet Hakk’a hizmettir.” şeklinde konuştu. 

Hacı, “Hastane yapmak, sağlık ocağı yapmak atıp tutmakla olmaz”

Programın son konuşmasını yapan Çiftlikköy Belediye Başkan Adayı Recep Hacı sözlerine, “Beni Çiftlikköy Belediye Başkan Adayı yapan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyorum.” diyerek başladı.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün şehrinde ‘Türkiye Yüzyılı; Çiftlikköy Yüzyılı’ anlayışıyla AK Parti belediyeciliğinin güçlü bir şekilde devam etmesi için durmadan, yorulmadan, var gücüyle çalışacağını kaydeden Başkan Adayı Recep Hacı, “Yaklaşık bir aydır sahalardayım. Ev ev, sokak sokak, esnaf esnaf geziyorum. Sizlerin taleplerini dinliyorum. İnşallah sizlerin desteğiyle, hizmet ve eser belediyeciliği anlayışıyla çalışmalara devam edeceğiz.

Vizyoner çalışmalarla, katılımcı, şeffaf ve hesap verebilir belediyecilik anlayışıyla, dirençli şehirler inşa ederek, kentsel dönüşüme önem veren, sıfır atıkla uyumlu, akıllı ve sürdürülebilir şehir inşasına devam eden, mimarisi ile özgün, estetik, gelişim odaklı, değer üreten, şefkate ve adalete dayalı, sağlıktan eğitime, spordan kültüre, kendi kendine yeten bir Çiftlikköy’ü sizlerle birlikte inşa edeceğiz.

Son zamanlarda bazıları üstüne vazife olmayan konularda Çiftlikköylü hemşerilerimize vaatlerde bulunmuş. Hastane yapmak, sağlık ocağı yapmak atıp tutmakla olmaz. Bir sağlık kuruluşunun projesini, fiziki yapısını, personel planlamasını, teknolojik altyapısını yapmak için tecrübe gerekir. Çok şükür bu konuda Recep Hacı kardeşiniz yeterlidir.
Biz bunların çalışmalarını yaptık, altyapılarını hazırladık. Unutmayalım yaparsa AK Parti yapar, yaparsa Doktor Recep yapar. Önümüzdeki günlerde Çiftlikköy’ümüzü şaha kaldıracak, modern yarınları hazırlayacak, ayakları yere basan, hayalci olmayan gerçek projeleri sizlerin karşısına çıkartacağız. Birlik beraberlik içerisinde Çiftlikköy’ümüzü birlikte yönetmeye sizlere söz veriyorum.” açıklamasında bulundu. Açıklamaların ardından dualar eşliğinde Çiftlikköy İlçe Seçim İrtibat Ofisinin açılış kurdelesi kesildi.

Kaynak: Yalova Hayat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.