Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

AK Parti Altınova Belediye Başkan adayı Regaip Ahmet Özyiğit “Bu ilçeye hizmet etmek büyük bir onurdur”

AK Parti Altınova Belediye Başkan adayı Regaip Ahmet Özyiğit, düzenlenen tanıtım toplantısında, Altınova’ya hizmetkar olmak için bu göreve talip olduğunu ifade etti. Toplantıda birlik mesajı veren AK Parti Altınova İlçe teşkilatı kelimenin tam anlamıyla gövde gösterisi yaptı.

Haber Giriş Tarihi: 24.01.2024 17:40
Haber Güncellenme Tarihi: 24.01.2024 17:40
Kaynak: Yalova Hayat
AK Parti Altınova Belediye Başkan adayı Regaip Ahmet Özyiğit “Bu ilçeye hizmet etmek büyük bir onurdur”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından AK Parti Altınova Belediye Başkan adayı seçilen Regaip Ahmet Özyiğit, partinin ilçe binasında düzenlenen aday tanıtım toplantısında basın mensuplarıyla bir araya geldi. Yoğun bir katılıma sahne olan toplantıya belediye başkan aday adayları da katılarak Özyiğit’e destek mesajı verdiler. Tanıtım toplantısının açılış konuşmasını AK Parti Altınova İlçe Başkanı Metin Bülbül yaptı. Adayın çevresinde kenetleneceklerini ve belediye başkanlığını kazanacaklarını ifade eden Bülbül, “2 ay önce çıktığımız aday adaylık sürecini tamamladık ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleri ile Regaip Ahmet Özyiğit AK Parti Altınova Belediye Başkan adayı gösterildi. 4 dönemdir Altınova ilçemizde belediye başkanlığı görevini yürüten Dr. Metin Oral’a da buradan teşekkürü bir borç biliyorum. Şu andan itibaren seçim sürecine kilitlenmiş durumdayız. Bir dünya lideri olan Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde güçlü teşkilatlarımızla Altınova’da da seçimi yeniden kazanacak ve Altınova’ya hizmetlerimiz kesintiye uğramadan devam edecektir. İlçemizde ve teşkilatımızda tam bir birlik ve beraberlik hakim. Adayımızın etrafında kenetlenerek bu seçimi de alacağız. Bundan bizim zerre kadar şüphemiz yok.” dedi.

Aday adaylarından Özyiğit’e destek
Altınova Belediye Başkan aday adayları da partideki aday tanıtım toplantısına katılarak AK Parti Altınova Belediye Başkan adayı Regaip Ahmet Özyiğit’e destek verdiler. Adaylar kısa kısa söz alarak, “AK Parti hizmetle anılan bir partidir. Metin Oral döneminde ilçemiz bunu gördü ve yaşadı. İnşallah bundan sonraki süreçte de Regaip Ahmet Özyiğit başkanımızla önce seçimi kazanacak ve sonrasında Metin Oral’dan devraldığımız bayrağı daha ilerilere hep birlikte taşıyacağız. Hepimiz bu süreçte elimizi taşın altına koyacağız. AK Parti bir gönül ve ekip davasıdır. Biz tüm gücümüzle kendisini destekleyeceğiz. Biz bu süreçte partimize ve adayımıza zarar verecek davranış ve tutumlardan uzak durulmasından yanayız” diye konuştular.
“Hizmet belediyeciliğini kesintiye uğratmayacağız”
Aday adaylarından sonra söz alan AK Parti Altınova Belediye Başkan adayı Regaip Ahmet Özyiğit ise aday gösterilmekten büyük bir onur ve gurur duyduğunu ifade etti. 31 Mart 2024 tarihinde ilçede seçimi kazanarak AK Parti’nin hizmet belediyeciliğini kesintiye uğratmadan sürdüreceklerini dile getiren Özyiğit, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle bize bu güzel ilçemizin, bu altın ilçenin altın insanlarına hizmetkar olmak için şans verildi. Ben öncelikle sayın Cumhurbaşkanıma bize güvenerek bu görevi verdiği için tüm kalbimle teşekkür ediyorum. Onun bizlere duyduğu güveni boşa çıkartmayacak ve Altınova’da seçimi tekrar kazanacak ve AK Parti Belediyeciliğini burada kesintiye uğratmayacağız. Biz 4 dönemde ilçeye çok büyük hizmetler yapan, Altınova için durmaksızın çalışan değerli başkanımız Dr. Metin Oral’dan aldığımız bayrağı daha ileriye taşımak ve çıtayı daha yukarıya çekmek adına çalışacağız. Benim altın şehir diye adlandırdığım Altınova ilçemiz, tarihi, coğrafyası, kültürü, sanayisi, Turizmi ve tarımı ile çok gelişmiş bir yer. Osmanlı’nın devlet olma hakkını kazandığı bir ilçe burası. O nedenle burası tarihimiz açısından da çok önemli bir yer. Bu güzel ilçede, bu güzel insanlara hizmet etmek benim için çok büyük bir onur olacaktır. 31 Mart tarihinde seçimi kazanacak ve Metin Başkanımızdan devralacağımız görevi aynı şekilde ileriye taşıyacağız.” dedi.
“Belediyecilik ekip işi”
Altınova ilçesinin ihtiyaçlarını bildiğini de sözlerine ekleyen Özyiğit, “İlçemiz için ulaşımdan, sanayiye, eğitimden, sağlığa kadar birçok projemiz var. İnsanların yaşadığı şehirlerde de yeni ihtiyaçlar oluşur ve hiçbir zaman bitmez. Biz de bu ihtiyaçların karşılanması doğrultusunda planlamalarımızı yapacağız. Bu planlamaları da hep birlikte yapacak ve uygulayacağız. Partimizde istişare kültürü hakimdir. Biz belediye yönetiminde de bunu devam ettireceğiz. Biz belediye başkanlığının bir ekip işi olduğunu çok iyi biliyoruz. Dolayısıyla ekibimizle, partimizle birlikte bu güzel insanlara hizmet edeceğiz. Ben Altınova’ya hizmetkar olmaktan çok büyük bir onur ve mutluluk duyacağım. Ben 5 yıldır ilçede kaymakamlık yapıyorum. Devlet tecrübesini kullanarak ve devlet desteğini de alarak ilçemize çok güzel hizmetler üreteceğiz.” diye konuştu.
“Öncelik ulaşımdaki sorunların çözülmesi”
Projelerinin hazır olduğunu da dile getiren AK Parti Altınova Belediye Başkan adayı Regaip Ahmet Özyiğit, projeleri belirli aralıklarla açıklayacaklarını ifade etti. Bu çerçevede ulaşımın önemli bir başlık olduğuna dikkat çeken Özyiğit, “2018 yılında ilçemizde kaymakamlığa başladım. Altınova büyük bir ilçe. Biz burada ilçemizde, belde ve köylerimizde nelere ihtiyaç var. Yaşanan sorunlar nelerdir çok iyi biliyoruz.  Bu sorunların çözüm makamı da yerel yönetimlerdir. Biz de inşallah 31 Mart 2024 tarihinden sonra belirlediğimiz sorunlar üzerinde durarak çözeceğiz. Elbette projelerimizi belirli periyotlarla halkımızla paylaşacağız. Ama şunu söylemek lazım ki ilçemizde öncelikli sorunun ulaşım olduğunu düşünüyorum.  Ulaşımla ilgili sıkıntıları ortadan kaldırmak adına çalışacağız ve ilçemize devletimizin de gücünü kullanarak bu alanda çok önemli hizmetler üreteceğiz. İlçedeki bekar evleri konusu da diğer bir öncelikli konumuz. Bu konuyla ilgili de güzel bir projeyi belediye başkanlığımızda hayata geçireceğiz” şeklinde konuştu.

Kaynak: Yalova Hayat

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.