Hava Durumu

Ağustos askerlik yerleri açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? 2023 Ağustos

Yalova Askerlik Şube Başkanlığı, 2023 Ağustos sınıflandırma dönemi ile ilgili önemli bilgileri kamuoyu ile paylaştı. Buna göre, silahaltına alınmak isteyen yükümlülerin, yoklama ve askerlik hizmet tercihi ile celp tercihini e-Devletten veya en yakın askerlik şubesine müracaat ederek yaptırmaları gerekiyor.

Haber Giriş Tarihi: 11.08.2023 08:00
Haber Güncellenme Tarihi: 11.08.2023 17:13
https://www.yalovahayat.com/
Ağustos askerlik yerleri açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? 2023 Ağustos

Askerlik Şube Başkanlığı’nın yaptığı açıklamada, yedek subay ve astsubay adayları ile erlerin sevk tarihleri de duyuruldu. Buna göre, yedek subay ve astsubay adayları ile er (1’inci grup) 10 Ağustos 2023, er (2’nci grup) 7 Eylül 2023, er (3’üncü grup) 5 Ekim 2023 tarihlerinde sevk edilecek.

Yükümlülerin sevk belgesini sevk tarihinin 10 gün öncesinden itibaren e-Devletten veya askerlik şubesinden alabilecekleri, sevk belgesini almayanlar ile aldığı halde sevk edildiği sınıf okulu/eğitim merkezlerine katılmayanlar veya sevk belgesini aldığı halde kendisine verilen yol süresi dışında sınıf okulu/eğitim merkezlerine katılanlar hakkında bakaya işlemi yapılacağı bildirildi.

Yükümlülere, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde bulunan adresi ile eğitim birliği arası esas alınarak yol ve iaşe bedeli ödeneceği, yükümlülerin kendilerine yapılan ödemeleri kimlik belgeleri ile PTT şubelerinden veya PTT kartı ile PttMatiklerden alabilecekleri kaydedildi.

Yükümlülerin, askerlik hizmetleri süresince kullanmak üzere banka kartları bulunmuyorsa herhangi bir banka şubesine başvurarak hesap açtırabilecekleri ve banka kartı temin edebilecekleri de hatırlatıldı.

Yalova Haber / Hilal Baldemir

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.