Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

AFAD Yalova eğitimlere devam ediyor

Yalova İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri, Yalova genelinde sürdürdüğü eğitimlere Milli Eğitim Müdürlüğü personelleri ile devam etti.

Haber Giriş Tarihi: 19.05.2024 02:19
Haber Güncellenme Tarihi: 19.05.2024 02:19
Kaynak: Murat Can Aytemur
AFAD Yalova eğitimlere devam ediyor

Deprem bölgesinde yer alan şehrimiz Yalova’da, sık sık kurum ve kuruluşlara eğitim vererek, olası bir afet durumunda neler yapılmalı, afet öncesinde alınması gereken tedbirler ve afet sonrası kriz yönetimi gibi pek çok konuda farkındalık yaratan AFAD Yalova ekipleri, gerçekleştirdiği eğitimlere, Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü personelleri ile devam etti.

AFAD Yalova ekipleri, Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü personellerine teorik ve uygulamalı olarak ''Depremde Arama Kurtarma Eğitimi’’ verdi. Bu eğitimde, deprem anında yapılması gerekenler, arama kurtarma teknikleri ve afet sonrası kriz yönetimi konuları detaylı bir şekilde ele alındı.

Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü personelleri, aldıkları bu eğitimlerle afetlere karşı daha hazırlıklı olacaklarını belirttiler. AFAD Yalova ekipleri ise, şehir genelindeki kurum ve kuruluşlarla iş birliğini sürdürerek, afet bilincinin yaygınlaştırılmasına katkı sağlamaya devam edeceklerini ifade etti.

AFAD Yalova'nın sürdürmekte olduğu eğitimlerin, Yalova'nın afetlere karşı direncini artırmada önemli bir adım olduğu belirtilirken, kamu kurumları ve yerel yönetimlerle iş birliği içinde yürütülen bu faaliyetlerin hız kesmeden devam edeceği kaydedildi. Gerçekleştirilen eğitim sonrasında AFAD Yalova ekipleri, Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü personellerine ilgileri ve katılımlarından dolayı teşekkür ederek afetsiz günler diledi.

Murat Can Aytemur

Kaynak: Murat Can Aytemur

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.