Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

‘Vekaletle Kurban’ toplantısı yapıldı

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı’nın düzenlediği 2023 yılı vekalet yoluyla kurban organizasyonunun tanıtım toplantısı Yalova İl Müftülüğü Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi

Haber Giriş Tarihi: 03.06.2023 04:45
Haber Güncellenme Tarihi: 03.06.2023 04:45
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.yalovahayat.com/
‘Vekaletle Kurban’ toplantısı yapıldı

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) tarafından yürütülen 2023 yılı vekalet yoluyla kurban organizasyonunun daha geniş kitlelere ulaştırılması amacıyla Yalova’da tanıtım toplantısı düzenlendi. Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından açılış konuşması yapan İl Müftüsü İlyas Yılmaztürk, kurban hizmetlerinde görev alan din görevlilerinin fedakar ve gayretli çalışmalarının her yıl il genelindeki kurban sayılarının artmasına vesile olduğunu ifade ederek teşekkür etti.

Diyanet İşleri Başkanlığı Uzmanı Ramazan Dağlı ise konuşmasında medeniyetimizin merhamet medeniyeti olduğunu belirterek, “Kurban ibadeti, Rabbimize yaklaşma ve iyiye, güzele, hakikate ulaşma arayışıdır. Sevgi, vefa, sadakat ve fedakârlığın simgesidir. Yaratan’a karşı ihsan şuurunu, yaratılanlara paylaşma ahlakını pekiştiren önemli bir nimettir. Bizlere sahip olduğumuz imkanları, inandığımız değerler uğruna feda edebilme erdemi ve iradesi kazandıran büyük bir ibadettir” dedi.

Dağlı ayrıca Diyanet İşleri Başkanlığı’nın ve TDV’nin başta deprem bölgesi olmak üzere dünyanın ihtiyaç duyulan her yerine dil, din, ırk, mezhep, meşrep farkı gözetmeksizin yardım elini uzattığını kaydederek, “Diyanet İşleri Başkanlığımız ve Türkiye Diyanet Vakfımız sosyal yardımlardan eğitime, camilerin inşasından gönüllerin ihyasına kadar birçok alanda iyilik çalışmaları yapmaktadır. Müslüman azınlıkların, savaşlara, işgallere, afetlere maruz kalanların, yoksulların, kimsesizlerin, yetimlerin ve çaresizlerin yardımına koşmaktadır” şeklinde konuştu.

Toplantıya il müftü yardımcıları, ilçe müftüleri, vaizler, şube müdürleri ile din görevlileri de katıldı.

HABER/Hilal Baldemir

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.