Hava Durumu
hayat bankası

Ulaşım Müdürlüğü çalışmalarını hızlandırdı

Yalova Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, yaya ve araçların trafikte güvenli bir şekilde hareket etmeleri için çalışmalarına aralıksız devam ediyor

Haber Giriş Tarihi: 17.05.2023 11:52
Haber Güncellenme Tarihi: 17.05.2023 11:52
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.yalovahayat.com/
Ulaşım Müdürlüğü çalışmalarını hızlandırdı

Şehrin ana arterleri başta olmak üzere cadde, sokaklarda yaya ve araç trafiğinin sağlıklı bir şekilde sağlanması için uyarı levhalarının montajı ile sinyalizasyon sistemlerinin bakım ve onarımları gibi birçok çalışma Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından gerçekleştiriliyor.
Tüm tabelalar Yalova Belediyesi tabela atölyesinde yapılıyor
Yaz aylarının gelmesiyle birlikte çalışmalara ağırlık verdiklerini belirten Yalova Belediyesi Ulaşım Müdürlüğü yetkilileri, “Yalova Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü olarak ilimizde yürütmekte olduğumuz ulaşım ile ilgili projeler kapsamında çalışmalar yapıyoruz. Yaz aylarıyla birlikte belediyemizin yaptığı çalışmalara paralel olarak yeni açılan yol ve sokaklara trafik ikaz, uyarı ve bilgilendirme tabelalarının montajını gerçekleştiriyoruz. Mevcut olanların içinde bakıma ihtiyaç olan tabelaları gerek bulunduğu yerde gerek ise belediyemiz bünyesinde bulunan atölyemizde onarımdan geçiriyoruz. Tüm trafik tabelalarının yapımı ise belediyemiz bünyesinde bulunan atölyede yapmaktayız” dediler.
Amacımız daha rahat bir trafik akışı sağlamak”
Şehir içinde trafik akışını düzenli olarak sağlamak için çalışmalar yaptıklarını belirten yetkililer, “İhtiyaç duyulan lokasyonlarda yol, park ve yaya geçidi çizgilerini yeniliyoruz. Trafik sinyalizasyon sistemimizde ise rutin olarak yenileme, bakım ve onarımları yapıyoruz. Ayrıca araç trafiğine kapalı bölgelerde kullanılan kollu bariyer, manuel mantar bariyer ve sınır tespit elemanlarının montajı ve bakım onarımı. Şehir içerisinde trafik akışının düzenli sağlanması amacı ile yapılmış yer tuzaklarının kontrol ve bakımlarının yapılması. Şehrin muhtelif yerlerine engelli vatandaşlarımızın kullanabilmeleri için park yerlerinin oluşturulması. Ayrıca vatandaşlarımızdan gelen taleplerin değerlendirilerek, mevzuata uygun taleplerin yerine getirilmesi müdürlüğümüz bünyesinde sürdürülmektedir” dediler.

HABER/Hilal Baldemir

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.