Hava Durumu

Tümleşik Haberleşme Projesi’ne onay, "Mutlu bir güne uyandık"

Yalova Makine İhtisas OSB, Yeşil OSB fonuna başvurduğu Tümleşik Haberleşme Projesi, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı tarafından onaylandı. Yalova Makine İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Direnç Özdemir, “Mutlu ve gururlu bir güne uyandık” dedi

Haber Giriş Tarihi: 13.07.2023 17:00
Haber Güncellenme Tarihi: 13.07.2023 17:00
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.yalovahayat.com/
Tümleşik Haberleşme Projesi’ne onay, "Mutlu bir güne uyandık"

Yerli, Yenilikçi ve Yeşil OSB üretim modeliyle çalışmalarını sürdüren Yalova Makine İhtisas OSB, Dünya Bankası tarafından Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda verilen Yeşil OSB fonuna “Fiber optik altyapı, veri merkezi ve siber güvenlik” kapsamında başvurduğu Tümleşik Haberleşme Projesi, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı tarafından onaylandı.

Yalova Makine İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Direnç Özdemir, yaptığı açıklamada projenin onaylanmasının kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi. Özdemir, “Mutlu ve gururlu bir güne uyandık. Dünya Bankası tarafından Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda verilen Yeşil OSB fonuna “Fiber optik altyapı, veri merkezi ve siber güvenlik” kapsamında başvurduğumuz Tümleşik Haberleşme Projemiz, Bakanlığımız ve Cumhurbaşkanlığımızca onaylanmıştır” dedi.

Özdemir, projenin Yalova Makine İhtisas OSB’nin vizyonuna uygun olduğunu belirtti. Özdemir, “Yalova Makine İhtisas OSB olarak önceliğimizi çevreye veriyoruz. Yeşil OSB unvanını uluslararası boyutta kazanmak temel hedeflerimiz arasında ilk sırayı almaktadır. Bu doğrultuda gerekli altyapı ve üstyapı yatırımları yapmayı, yenilenebilir enerji yatırımları yaparak, OSB katılımcısının enerji birim fiyatlarını OSB’lerdeki ortamla fiyatlardan en az yüzde 20 daha uygun hale getirmek, limanlara, demiryolu bağlantısı yapmak suretiyle OSB katılımcısının nakliye maliyetlerini minimize etmeyi, kurulacak çevre laboratuvarı, ortak sağlık güvenlik birimi, atık yönetim tesisi ile katılımcının zorunlu gelir ve gider harcamalarını minimize etmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

Özdemir, Tümleşik Haberleşme Projesi’nin de bu hedeflere katkı sağlayacağını ifade etti. Özdemir, “Tümleşik Haberleşme Projesi ile fiber optik altyapısı sayesinde OSB katılımcısının internet erişimi sorunu ortadan kalkacak, veri merkezi ile katılımcının verileri güvenli bir şekilde saklanacak, siber güvenlik ile katılımcının bilgi sistemleri korunacak. Bu proje ile OSB’miz daha modern, daha güvenli ve daha yeşil bir OSB olacak” dedi.

HABER/Hilal Baldemir

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.