Hava Durumu

Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan Tarımsal Üretim Planlaması Çalışmaları

Yalova İl Tarım ve Orman Müdürü Suat Parıldar’ın katıldığı Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı başkanlığında gerçekleştirilen il müdürleri toplantısında Tarımsal Üretim Planlanması konuşuldu.

Haber Giriş Tarihi: 10.07.2023 15:39
Haber Güncellenme Tarihi: 10.07.2023 15:39
https://www.yalovahayat.com/
Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan Tarımsal Üretim Planlaması Çalışmaları

Yalova İl Tarım ve Orman Müdürü Suat Parıldar, Ankara'da düzenlenen il müdürleri toplantısına katıldı. Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı'nın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, tarımsal üretim planlaması konusu ele alındı.

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, toplantıda yaptığı konuşmada, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından tarımsal üretim planlaması için bir takvim oluşturulduğunu duyurdu. Bakanlık tarafından yapılacak toplantılarda, ilgili kamu kurumları, özel sektör, sivil toplum kuruluşları, meslek birlikleri, odalar ve üniversitelerin görüşlerinin alınacağını belirtti. Bu toplantıların ardından Tarımsal Üretim Planlanması Hakkında Yönetmeliğin hazır hale getirileceği ifade edildi.

Bakan Yumaklı, tarım sektörünün ülkemiz için stratejik öneme sahip olduğunu vurgulayarak, tarımın gıda üretimi, gıda arz güvenliği ve ekonomik büyüme açısından kritik bir sektör olduğunu söyledi. Tarım sektörünün planlanması ve yönetimi için yeni bir yaklaşımın gerektiğini belirten Yumaklı, bu konuda çalışmalar yürüttüklerini ve ilgili paydaşlarla işbirliği içinde hareket ettiklerini ifade etti.

Bakan Yumaklı, iklim krizi, salgın hastalıklar, savaşlar ve nüfus artışının gıdaya olan talebi artırdığına dikkat çekerek, Türkiye'nin tarımsal üretim altyapısını güçlendirmenin önemine vurgu yaptı. Türkiye Yüzyılı'nda tarım ve orman sektörü başta olmak üzere birçok sektörde daha etkin olmayı hedeflediklerini belirten Yumaklı, yapılan çalışmaların ileriye taşınması için yasal düzenlemelere ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

Tarımsal Üretim Planlaması konusunda yapılan yasal düzenlemelerin sektörün tüm paydaşlarının görüşleriyle nihai hale geleceğini aktaran Bakan Yumaklı, bu kapsamda bölgelerde toplantılar düzenleneceğini ve ilgili tarafların görüşlerinin alınacağını belirtti. Tarımsal Üretim Planlanması Hakkında Yönetmeliğin hazırlanması sürecinin planlandığı takvim çerçevesinde ilerlediği ifade edildi.

HABER/Furkan Karahasan

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.