Hava Durumu

Sivas Katliamı Yalova’da Anıldı

Yalova’da Sivas katliamının 30. yılında düzenlenen basın açıklamasında katliamlara alışmayacaklarını ve farklılıklarını koruyacaklarını söyleyen sivil toplum kuruluşları, Sivas’ın ateşini unutmadıklarını vurguladılar.

Haber Giriş Tarihi: 03.07.2023 13:25
Haber Güncellenme Tarihi: 03.07.2023 13:25
https://www.yalovahayat.com/
Sivas Katliamı Yalova’da Anıldı

Sivas’ta Madımak Oteli’nde 2 Temmuz 1993 tarihinde katledilenler Yalova’da düzenlenen basın açıklamasıyla anıldı. Anmaya sendikalar, cem vakfı, Yalova Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı, Yalova Pir Sultan Abdal Anadolu Kültür Derneği ve STK temsilcileri katıldı.

Yalova Gazipaşa Caddesi mini amfi tiyatroda yapılan anmada basın açıklamasını okuyan KESK Eğitim-Sen Yalova Şube Başkanı Özgür Girişen, Sivas katliamının insanlık tarihine büyük bir utanç olarak düştüğünü, halkın birlik ve beraberliğine yönelik en acımasız katliamlardan birisi olduğunu söyledi. Girişen, “Katliamlara, ölümlere alışmayacağız, unutmayacağız, unutturmayacağız. Karanlığa teslim olmayacağız. Kutuplaştırma siyasetine karşı zenginliğimiz olan farklılıklarımızı ısrarla ve inatla koruyacağız.” dedi

Anmada konuşan Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı (HBVAKV) Yalova Şube Başkanı Fahrettin Koca ise Sivas’ın ateşinin hiç sönmeyeceğini, farklılıklarla eşit ve özgür olabilmek için Sivas’ı hep hatırlayacaklarını ifade etti.

Sivas’ta katledilenlerin anısına saygı duruşuyla başlayan anma, katılımcıların sloganlarıyla son buldu

HABER/Hilal Baldemir

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.