Hava Durumu

SANTEK 2023 YILI 1.Dönem Toplantısı YTSO’da Gerçekleştirildi

Yalova Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Sanayi ve Teknoloji İşbirliği Kurulu (SANTEK) 2023 yılı 1. Dönem Toplantısı" toplantısı Yalova Valisi Muammer Erol'un katılımıyla Yalova Ticaret Sanayi Odası Meclis Salonunda gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 15.07.2023 13:45
Haber Güncellenme Tarihi: 15.07.2023 13:45
https://www.yalovahayat.com/
SANTEK 2023 YILI 1.Dönem Toplantısı YTSO’da Gerçekleştirildi

Yalova Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Aydın Bakoğlu'nun açılış konuşması ile başlayan toplantıda Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünün SANTEK kapsamındaki çalışmaları ve gündem maddelerine ilişkin bilgilendirmede bulundu.

Toplantıda söz alan Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu BaşkanI Cemil Demiryürek, Büyük Mükellefler Vergi Dairesinin Yalova’da kurulması ile ilgili bilgilendirmede bulundu. Büyük Mükellefler Vergi Dairesi'nin bir ilde kurulmasının, o ilin ekonomik ve vergisel açıdan önemine dikkat çeken Demiryürek, “Büyük mükellefler, genellikle yüksek gelire sahip ve büyük çapta işletmelerdir. Bu nedenle vergi dairelerinin bu mükelleflerle ilgilenmek için özel olarak oluşturulması önemlidir” dedi.

Sanayide Kadın Eli Projesi’nin kapsamının genişletilmesine yönelik toplantıda söz alan YTSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Merva Yadigar Gençer, proje ile ilgili bilgi vererek istihdam talebi noktasında değerlendirme talebinde bulundu. Toplantıda bu kapsamda sanayi kuruluşlarıyla yapılacak protokollerin genişletilmesi konusunda ortak karara varıldığını belirtti.

Toplantıda daha sonra sanayi kuruluşları söz alarak işletmeleri, üretim ve istihdam durumları hakkında katılımcılara bilgilendirmede bulundular.

HABER/M.Tunç Tanrıverdi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.