Hava Durumu
hayat bankası

Sakinci, sözleşmeli üretim değerlendirme toplantısına katıldı

Yalova Tarım ve Orman İl Müdür Vekili İrfan Sakinci ve Yalova heyeti Bursa’da gerçekleştirilen, “Sözleşmeli Üretim Değerlendirme Toplantısı”na katıldı.

Haber Giriş Tarihi: 07.08.2023 12:15
Haber Güncellenme Tarihi: 07.08.2023 12:15
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.yalovahayat.com/
Sakinci, sözleşmeli üretim değerlendirme toplantısına katıldı

Bursa Uludağ Üniversitesi Mete Cengiz Kültür Merkezinde gerçekleştirilen toplantıda, sözleşmeli üretim modelinin avantajları, uygulama esasları ve tip projeleri anlatıldı. Toplantıya, Bursa, Balıkesir, Yalova, Bilecik, Kütahya ve Sakarya illerinden tarıma dayalı sanayiciler, tarımsal faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları, çiftçiler ve bakanlık il ve ilçe müdürlükleri temsilcileri katıldı. Toplantıda Yalova’yı, Yalova Tarım ve Orman İl Müdür Vekili İrfan Sakinci, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Dr. Hatice Dündar, Ziraat Mühendisi Ercan Yalçın, Süs Bitkisi Üreticisi Nihal Başkan, Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünden Ziraat Mühendisi Mükremin Temel, Zeytin Yetiştiricisi Ruhi Çınar, Yalova Damızlık Sığır Yetiştiriciler Birliği Başkanı Hüseyin Kulaber, Sugören Süt Kooperatifi Başkanı Seyfi Eski, Ziraat Mühendisi İlhan Dinç ve Seçkin Tarım İşletmesi yetkilisi Ergün Seçkin temsil ettiler.

Bursa’da dün düzenlenen toplantının moderatörlüğünü Tarım Reformu Genel Müdürü Prof. Dr. Osman Yıldız yaptı. Yıldız, sözleşmeli üretimin bitkisel üretim, hayvansal üretim ve su ürünleri olmak üzere üç ana başlıkta yürütüldüğünü belirterek, taraflar arasında ürüne göre belirlenen dönemlerde tip projelerinin hazırlandığını, il ve ilçe müdürlükleri tarafından sisteme girişlerinin yapıldığını, hazırlanan taslak yönetmelik ve yürürlükten kalkacak maddeler hakkında bilgilendirme yaptı. Toplantının sonunda katılımcılara teşekkür eden Tarım Reformu Genel Müdürü Prof. Dr. Osman Yıldız, sözleşmeli üretimin tarım sektöründe kaliteyi artıracağını, rekabet gücünü yükselteceğini ve tüketicilerin güvenli gıdaya ulaşmasını sağlayacağını vurguladı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.