Hava Durumu

Sağlık çalışanları 2 gün iş bırakacak

Sağlık ve Sosyal Hizmetler Birliği ve Mücadele Platformu (SABİM), sağlıkçılara yönelik şiddete ve toplu sözleşme taleplerine dikkat çekmek için 1-2 Ağustos’ta ülke genelinde iş bırakma eylemi yapacaklarını duyurdu.

Haber Giriş Tarihi: 01.08.2023 14:55
Haber Güncellenme Tarihi: 01.08.2023 14:55
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.yalovahayat.com/
Sağlık çalışanları 2 gün iş bırakacak

Sağlık ve sosyal hizmet kolunda görev yapan 21 mücadele kuruluşunun bir araya geldiği SABİM platformu, yaptığı basın açıklamasıyla sağlık çalışanlarının sorunlarını ve taleplerini kamuoyuna duyurdu. Platform adına açıklamayı Demir Sağlık yaptı. Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesinde gerçekleşen açıklamada, sağlık çalışanlarının şiddet, düşük ücret, emeklilik hakkı, aile hekimliği uygulaması gibi pek çok konuda mağdur edildiği belirtildi. Platform, toplu sözleşme taleplerinin karşılanması için 1-2 Ağustos’ta ülke genelinde iş bırakma kararı aldıklarını ilan etti.

Platform, ayrıca Sarı-Sen’in toplu sözleşme teklifinde yer alan dayanışma aidatı, sendikal ikramiye barajı ve tabip dışı ifadesine karşı olduklarını da vurguladı.

Platform, sağlık hizmetlerinin bir ekip işi olduğunu ve sağlık çalışanlarının haklı mücadelesine destek olunmasını istedi. Platform, “Biliyoruz ki, sağlık, en temel haktır. Ülkemizde oluşacak ideal sağlık sisteminin en büyük destekçisi olan bizler, hastalarımızın nitelikli sağlık hizmeti alabilmesi için mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

HABER/Hilal Baldemir

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.