Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Porçöz İsrail’in mi? Porçöz kimin, nerenin malı? Porçöz nerede üretiliyor?

Kadınların evde en çok kullandıkları temizlik markalarından biri olan Porçöz ile ilgili İsrail’e mi ait sorusu oldukça merak ediliyor. İsrail’i boykot etmek için onlara it marka ve ürünleri protesto eden kişiler Porçöz markası hakkında da araştırma yapıyor. Temizlik markaları arasında en çok tercih edilenlerden biri olan Porçöz hemen hemen her ece kullanılmaktadır. Peki, Porçöz İsrail’in mi? Porçöz kimin, nerenin malı? Porçöz nerede üretiliyor? İşte merak edilen soruların cevabı…

Haber Giriş Tarihi: 26.12.2023 15:18
Haber Güncellenme Tarihi: 26.12.2023 15:18
Kaynak: Hilal Baldemir
Porçöz İsrail’in mi? Porçöz kimin, nerenin malı? Porçöz nerede üretiliyor?

Son dönemlerde İsrail’e ait ürünler ve markalar vatandaşlar tarafından boykot edildiği için hangi markaların ve ürünlerin İsrail’e ait olduğu da sık sık araştırılıyor. İsrail’in Gazze’deki masum sivillere uyguladığı insanlık dışı muamele ve saldırılar sonucu 21 bine yakın sivil hayatını kaybederken açlık ve susuzluk daha fazla sivilin ölmesine neden oluyor. Bu nedenle dünyanın her yerinde İsrail’e karşı boykot hareketleri devam ediyor. Peki, Porçöz İsrail’in mi? Porçöz kimin, nerenin malı? Porçöz nerede üretiliyor? İşte bu soruların cevabı…

poçöz hangi ülkenin

Porçöz markasının hangi ülkeye ait olduğu ve nerede üretildiği son dönemlerde oldukça merak ediliyor. Son zamanlarda vatandaşlar tarafından boykota uğrayan birçok İsrail ürünü ve markası olması sebebiyle vatandaşlar Porçöz'ün de menşeini merak ediyor. Fakat Porçöz markası sanılanın aksine bir Türk markasıdır. Porçöz, Levent Kimya San ve Tic. A.Ş., bünyesinde bulunmaktadır ve bu şirket 1979 yılında Güngör ve Levent Pekşen tarafından kurulan bir kimyasal ürün şirketidir.

poçöz nerenin markası

Porçöz şirketin en öne çıkan markasıdır özellikle kireç sökücü ve yağ sökücü ürünleri ile neredeyse her evde kullanılan ve en beğenilen temizlik markasıdır. Levent Kimya'nın tek ürünü ve markası Porçöz değildir şirketin geniş ürün yelpazesi, genel temizlik, kozmetik, bebek bezi, ıslak havlu ve kadın pedi gibi çeşitli kategorileri içermektedir.

Levent Kimya fabrikasını Antalya Organize Sanayi Bölgesi'nde 35 bin metrekarelik bir alanda kurmuştur ve üretimine burada devam etmektedir. Ayrıca, 2002 yılında Rusya'da bir deterjan fabrikası kurarak uluslararası alanda da faaliyet göstermeye başlamıştır.

Levent Kimya'nın bünyesinde bulunan markaları arasında Nixi, Porçöz, Yağçöz, Kirçöz, Pro-5 ve Proprin gibi tanınmış isimler bulunmaktadır.

Şirketin başlıca ihraç yaptığı ülkeler arasında Almanya, Belçika, Hollanda, Polonya, Moldova, Beyaz Rusya, Rusya, Makedonya, Yunanistan, Gürcistan, KKTC, İsrail, İran, Irak, Filistin, Türkmenistan, Kırgızistan, Azerbaycan, Tacikistan, Fas, Moritanya, Kenya, Angola, Liberya ve Mozambik gibi birçok ülke yer almaktadır.

Porçöz markası yerli ve Türk menşeli bir markadır ve markanın İsrail ile bir bağlantısı yoktur. Fakat Levent Kimya bünyesindeki ürünlerin ihracatı aralarında İsrail’in de bulunduğu birçok ülkeye yapılmaktadır.

Hilal Baldemir

Kaynak: Hilal Baldemir

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.