Hava Durumu

Parıldar, il müdürleri toplantısına katıldı

Yalova Tarım ve Orman İl Müdürü Suat Parıldar, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı başkanlığında gerçekleşen il müdürleri toplantısına katıldı. Toplantıda tarımsal üretim planlama çalışmaları ve sektörün sorunları ele alındı

Haber Giriş Tarihi: 12.07.2023 09:30
Haber Güncellenme Tarihi: 12.07.2023 09:30
https://www.yalovahayat.com/
Parıldar, il müdürleri toplantısına katıldı

Tarım ve Orman Bakanlığı il müdürleri değerlendirme toplantısı Ankara’da gerçekleştirildi. Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’nın başkanlık ettiği toplantıya Yalova Tarım ve Orman İl Müdürü Suat Parıldar da katıldı. Bakan yardımcıları ve genel müdürlerin de katıldığı toplantıda, tarımsal üretim planlama çalışmaları, sektörün sorunları ve çözüm önerileri konuşuldu.

Toplantının son derece verimli geçtiğini belirten Parıldar, “Bakanımız İbrahim Yumaklı, dünyada stratejik öneme sahip tarım sektörünün ülkemiz için büyük bir ekonomik potansiyel barındırdığını vurguladı. Tarımın gıda üretimi, gıda arz güvenliği ve ekonomik büyüme açısından kritik bir sektör olduğuna işaret etti. Bizler de hem bakanlığımızın hem de ilimizin çalışmalarını anlattık. Bakanlığımız tarafından hazırlanan Tarımsal Üretim Planlanması Hakkında Yönetmeliğin taslağına ilişkin görüşlerimizi paylaştık. Bölgelerde yapılacak toplantılarda da sektörün bütün paydaşlarının görüşleri alınacak. Bu yönetmelikle planlı üretime geçerek, tarım sektörünü daha da güçlendireceğiz” dedi.

Parıldar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2023 yılının ‘Türkiye Yüzyılı’ ilan edildiğini hatırlatarak, “Türkiye Yüzyılı’nda başta tarım ve orman sektörü olmak üzere birçok sektörde daha fazla söz sahibi olmayı hedefliyoruz. Bu hedefe ulaşmak için ilimizde de yoğun bir şekilde çalışmaya devam ediyoruz. Bakanlığımızın desteğiyle tarımın her alanında projeler üretiyoruz. Çiftçilerimize eğitimler veriyoruz. Üretimi arttırıcı destekler sağlıyoruz. Kaliteli tohum, fide ve fidan dağıtımını yapıyoruz. Sulama altyapısını geliştiriyoruz. Hayvancılıkta modern tesisler kuruyoruz. Arıcılıkta verimi yükseltiyoruz. Organik tarımın yaygınlaşmasını sağlıyoruz. Kırsal kalkınmayı destekliyoruz” diye konuştu.

HABER/Hilal Baldemir

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.