Hava Durumu
hayat bankası

“Koruyucu ailelik ivme kazandı”

Yalova Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Arif Laçin Koruyucu aileliğin Yalova’da son yıllarda ivme kazandığını ifade etti.

Haber Giriş Tarihi: 03.07.2023 12:41
Haber Güncellenme Tarihi: 03.07.2023 12:41
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.yalovahayat.com/
“Koruyucu ailelik ivme kazandı”

Yalova Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Arif Laçin, Koruyucu Aile Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Laçin, koruyucu aile hizmetinin önemine ve ilimizdeki uygulamalarına değindi. Mesajında koruyucu aile hizmetinin tanımını ve evlat edinme hizmetinden farkını anlatan Laçin, “Koruyucu aile hizmeti, herhangi bir sebepten ötürü biyolojik ailesinin yanında kalması mümkün olmayan çocukların, uzun veya kısa süreli olarak, ücretli veya gönüllü statüde, devlet denetiminde, aileler tarafından kendi aile ortamlarında bakılması ve yetiştirilmesidir.” dedi.

Laçin, Yalova’da son bir yılda koruyucu aile hizmetinin uygulanmasında büyük bir ivme yakalandığını, koruyucu aile yanına verilen çocuk sayısının önemli bir artış gösterdiğini belirtti. Yalova Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Arif Laçin, koruyucu ailelerin ve çocukların düzenli olarak izlendiğini, çocukların biyolojik aileleriyle görüştürüldüğünü ancak koruyucu aile ile biyolojik aile arasında bilgi paylaşımı yapılmadığını ifade etti.

Laçin, mesajının sonunda yaşanılabilir bir dünyanın sevgisiz kurulamayacağını söyleyerek, çocukları sevgi ve ilgiyle büyüten koruyucu ailelere teşekkür etti."


HABER/Hilal Baldemir

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.