Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

İl Genel Meclisi Ağustos Ayı Gündemi Belli Oldu

Yalova İl Genel Meclisi Ağustos ayı Olağan Toplantısı 01 Ağustos 2023 Salı günü gerçekleştirilecek. 5 birleşim ve 8 madde ile toplanacak olan meclis önemli kararlar alacak.

Haber Giriş Tarihi: 31.07.2023 11:56
Haber Güncellenme Tarihi: 31.07.2023 11:56
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.yalovahayat.com/
İl Genel Meclisi Ağustos Ayı Gündemi Belli Oldu

Yalova İl Genel Meclisi önemli gündem maddeleri ile toplanacak. 01 Ağustos 2023 Salı saat 15.30’da Hasan Soygüzel başkanlığında gerçekleşecek toplantının gündeminde şu maddeler yer alıyor;

Birinci Birleşim:

İl Özel İdareleri Norm Kadro İlke ve Standartlarına Dair Yönetmeliğin 10 uncu maddesi gereğince; İl Özel İdaresinde ihtiyaca binaen yazı ekindeki Kadro İhdas Cetvelinde (Memur) belirtilen 1 adet 8. Dereceli Avukat Kadrosu ile 2 adet 3. Dereceli Tekniker Kadrosunun ihdas edilmesi konusunun görüşülmesi.

İl Özel İdaresinin yapısına ve ihtiyacına uygun olarak; İl Genel Meclisince oluşturulan Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğü ve Encümen Müdürlüğünün kapatılması konusunun görüşülmesi.

3194 sayılı İmar Kanunu’nun 27. maddesi ile Plansız Alanlar İmar Yönetmeliğinin 43. maddesi gereğince; İl Özel İdaresi sorumluluk alanında bulunan ve çalışmaları ve ilgili kurum görüşleri alınmış olan İlimiz, Altınova İlçesi, Fevziye Köyü, Ek Köy Yerleşik Alan Sınırlarının belirlenmesi teklifi hakkında İmar ve Bayındırlık Komisyonunca hazırlanan raporun okunması ve müzakere edilmesi.

İkinci birleşim:

Asansör Periyodik Kontrol Yönetmeliği gereğince, İlimizde yetkili (A) tipi muayene kuruluşu ile asansörlerin periyodik kontrolleri için yapılan protokol çerçevesinde, İl Özel İdaresinin yetki ve sorumluluk alanları içerisinde bulunan yapılara ait asansörler için belirlenen yıllık periyodik kontrol bedeli ile periyodik kontrol bedelini aşmamak üzere takip kontrol bedelinin güncellenmesi teklifi hakkında İhtisas Komisyonlarınca hazırlanan raporların okunması ve müzakere edilmesi.

İlimiz, Çınarcık İlçesi, Şenköy Köyü, Engere Fener Mevkiinde İl Özel İdaresi imkânlarıyla yeniden düzenlenen Yaren Baba Türbesi etrafının, halkın kullanımına açık şekilde günün gelişen şartlarına uygun modern bir mesire alanı olarak düzenlenmesi teklifi hakkında İhtisas Komisyonlarınca hazırlanan raporların okunması ve müzakere edilmesi.

Orman Genel Müdürlüğü tarafından B tipi mesire alanı olarak ilan edilen Çınarcık İlçesi, Ortaburun Köyü sulama göleti etrafında bulunan 152,67 hektarlık alanın, halkın kullanımına uygun donatı elemanlarının yerleştirilmesi suretiyle modern bir mesire alanı olarak düzenlenmesi teklifi hakkında İhtisas Komisyonlarınca hazırlanan raporların okunması ve müzakere edilmesi.

Üçüncü birleşim:

İdaremizin de üyesi olduğu Dünya Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Teşkilatının 22 Haziran 2023 tarihinde Trabzon’da yapılan Yönetim Kurulu Toplantısında kabul edilen ve üye yerel yönetimlerce imzalanan Trabzon Dirençlilik Deklarasyonu’nun İl Genel Meclisine sunulması.

5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun “Acil Durum Plânlaması” başlıklı 69 uncu maddesi kapsamında, Olası Marmara Depreminin verebileceği zararları önlemeye ve azaltmaya yönelik hazırlık çalışmalarının seferberlik anlayışıyla ivedi bir şekilde gözden geçirilip güncellenerek sonuçlandırılması teklifi hakkında Afet ve Acil Durum Komisyonunca hazırlanan raporun okunması ve müzakere edilmesi.

Olası Marmara Depreminin verebileceği zararları önlemeye ve azaltmaya yönelik hazırlık çalışmaları kapsamında; AFAD İl Müdürlüğü ve ilgili kurum ve kuruluşların iş birliğinde il bazında etkin bilgi ve veri paylaşımı ile afet riskinin zararını azaltıcı konusunda yapılan veya yapılacak çalışma süreci ile ilgili İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından İl Genel Meclisine bilgi sunulması.

Dördüncü birleşim:

5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 6 ncı maddesi kapsamında İl Özel İdaresine verilen yetki ve sorumluluk alanında bulunan köylerin ekonomik açıdan kalkındırılmasına yönelik gelir getirici mahiyette projeler geliştirilerek hayata geçirilmesi teklifi hakkında İhtisas Komisyonlarınca hazırlanan raporların okunması ve müzakere edilmesi.

İlimizde bulunan tescilli ya da tarihi kayıtlarda yer alan somut kültür varlıklarının tespit ve tescil edilmesi ve önem ve öncelik sırasına göre röleve ve restore edilerek kültür mirasımıza kazandırılması teklifi hakkında İhtisas Komisyonlarınca hazırlanan raporların okunması ve müzakere edilmesi.

Beşinci birleşim:

Sayıştay Müfettişlerince, İl Özel İdaresinin 2022 yılı mali işlemleriyle ilgili yapılan teftiş sonucunda düzenlenen Sayıştay Denetim Raporunun, 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 38 inci maddesi gereğince İl Genel Meclisinin bilgisine sunulması. Dilek ve temenniler. Bir sonraki toplantı tarihinin belirlenmesi ve kapanış.


HABER/Hilal Baldemir

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.